<< Maj 2017 >>
IV edycja konkursu „JĘZYK NIEMIECKI W MAŁEJ FORMIE TEATRALNEJ“.
czwartek, 13 czerwca 2013 13:42

IV edycja konkursu „JĘZYK NIEMIECKI W MAŁEJ FORMIE TEATRALNEJ“.

Dnia 17 kwietnia 2013 r. odbyła się IV edycja konkursu „JĘZYK NIEMIECKI W MAŁEJ FORMIE TEATRALNEJ“ w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu. Honorowym gościem był Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk i Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Michał Siek.

Gospodarzem wydarzenia byli: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział w Brzegu oraz Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu.

W konkursie wzięło udział wiele grup dzieci i młodzieży w 3 kategoriach wiekowych z Powiatu Brzeskiego i Nyskiego. Uczniowie naszej szkoły przedstawili przygotowaną bajkę Hansa Christiana Andersena „Schweinehirt” (Świniopas). W przedstawieniu brali udział: Aleksandra Kowalczuk i Adrianna Zubrzycka z klasy III c, Urszula Baran z klasy II d oraz Maria Sudak, Paulina Zarucka, Konrad Chodak i Patryk Tracz z klasy II a.

Jury doceniło występ przygotowany przez uczniów pod kierunkiem dr K. Grobbel-Paprotnej i przyznało naszej szkole drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!