<< Cze 2017 >>
Spotkanie z absolwentem
poniedziałek, 17 czerwca 2013 09:25
Spotkanie z absolwentem

Dnia 10 czerwca 2013r. naszą szkołę odwiedził były absolwent, p. Stanisław Oszczak, który uczęszczał do I LO w latach 1945-1948, a obecnie jest emerytowanym neurochirurgiem, mieszkającym we Wrocławiu. Chciał on powspominać swoją szkolną młodość. W tym celu udał się do p. Jadwigi Paszkowskiej z prośbą o udostępnienie starych dzienników, kronik i zdjęć. W spotkaniu brały udział także uczennice należące do kółka fotograficznego: Agnieszka Stec, Martyna Szczepaniak, Dajana Świętalska, Anna Wójcik i Karolina Zacierka, które pomogły przygotować materiały, dzięki którym nasz absolwent mógł podróżować po swojej przeszłości.

P. Oszczak przyniósł również swoje zbiory z tamtych czasów, m.in. nekrologi nauczycieli, kolegów z klasy, a także zdjęcia pomników niektórych profesorów. Przeglądając stare dzienniki odnalazł swoje nazwisko na liście oraz dzięki nim przypomniał sobie swoich kolegów i koleżanki z klasy III b. Chcąc urozmaicić rozmowę, pokazał uczestniczkom spotkania szkolne fotografie z różnych okoliczności, a aby przybliżyć im bardziej dawne czasy udostępnił swój stary zeszyt z biologii oraz pamiętnik z wpisami swoich rówieśników. W dodatku odczytał swoje przemówienia z czasów, gdy był przewodniczącym szkoły.

Dzięki dwugodzinnemu spotkaniu uczennice poznały przeszłość swojej szkoły, dowiedziały się jak spędzano dawniej czas, a także zrozumiały, że powrót do czasów młodości to niesamowite przeżycie.

W związku z wizytą p. Stanisława Oszczaka, prosimy osoby z rocznika 1945-1948 o kontakt ze szkołą.

Autorzy: Anna Wójcik, Dajana Świętalska