<< Wrz 2017 >>
Historia powiatu w obiektywie
poniedziałek, 17 czerwca 2013 09:41
Historia powiatu w obiektywie

Przez cały rok w naszej szkole działało kółko fotograficzne: „Historia powiatu brzeskiego w obiektywie”, którego uczestnicy: Karolina Bilewicz, Daria Kozimor, Dawid Niezgoda, Agnieszka Stec, Martyna Szczepaniak, Dajana Świętalska, Anna Wójcik oraz Karolina Zacierka, prezentowali swoje prace na jednej ze szkolnych tablic.

Dzięki zaangażowaniu p. Jadwigi Paszkowskiej, opiekuna kółka, uczniom udało się zorganizować kilka wycieczek po Brzegu, gdzie fotografowali kościoły, parki, kamieniczki, rynek oraz cmentarz żydowski. Bardzo wiele zdjęć wykonano podczas wizyt w Zamku Piastów Śląskich, a dzięki pomysłowości i poświęceniu uczniów udało się przedstawić na fotografiach także inne miejscowości: Czepielowice, Czeską Wieś, Grodków, Kopice, Łosiów, Michałów oraz Nowe Kolnie.

Ponadto uczestnicy koła zorganizowali wystawę starych zdjęć, kronik oraz dzienników, które można było oglądać na uroczystości poświęcenia szkolnego sztandaru oraz na dniach otwartych.

Jeśli chcielibyście poznać powiat brzeski od strony, na którą zwykle nie zwraca się uwagi i przeżyć niesamowitą przygodę, podążając szlakiem zabytków, koniecznie do nas dołączcie.

Autor: Anna Wójcik