<< Maj 2017 >>
Przygotowania do wymiany
wtorek, 02 lipca 2013 08:05
Przygotowania do polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

Dnia 14.06.2013 w auli szkolnej odbył się cykl prezentacji multimedialnych dla uczniów klas I i II. Pokazy dotyczyły prowadzonej od lat przez naszą szkołę międzynarodowej wymiany uczniów. W ramach prezentacji przedstawiono partnerskie miasto Eckernförde oraz najważniejsze atrakcje turystyczne Schleswig-Holstein, które uczniowie mają okazję zobaczyć biorąc udział w wymianie. Oprócz największych miast regionu takich jak Kiel, Lϋbeck czy Flensburg, młodzież zapoznała się ze zjawiskiem Morza Wattowego, którego obszar został wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco. Prezentację uzupełniały zdjęcia z poprzednich wizyt naszych uczniów w Eckernförde i niemieckiej młodzieży w Brzegu. Pokaz zdjęć bardzo ciekawie komentowały uczennice klasy IIa Agnieszka Stec i Żaneta Stępień, które już dwukrotnie uczestniczyły w tym przedsięwzięciu.

Drugą częścią projektu przedstawienia polsko-niemieckiej wymiany uczniów jest konkurs dla uczniów klas I, polegający na rozwiązaniu testu z pytaniami dotyczącymi tematów przedstawionych na prezentacji oraz materiałów przygotowanych przez nauczycielki odpowiedzialne za organizację wymiany.

Celem organizacji projektu było zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w wymianie, która w roku szkolnym 2013/2014 odbędzie się pod koniec września.

Chętni uczniowie mogą się już zgłaszać do mgr Anny Karbowskiej, mgr Anny Sobutki, mgr Anny Królak lub dr Kariny Grobbel-Paprotnej, które udzielają dokładniejszych informacji dotyczących wyjazdu.