<< Wrz 2017 >>
Wyprawka szkolna 2013/2014 - informacje
wtorek, 13 sierpnia 2013 09:32

Biuro Oświaty Urzędu Miasta Brzeg w imieniu Burmistrza Brzegu, w związku z Rządowym programem pomocy uczniom w 2013 r. - „Wyprawka szkolna” przekazuje informacje nt. pomocy finansowej, w roku szkolnym 2013/2014, na zakup podręczników, książek pomocniczych i materiałów dydaktycznych.

WAŻNE!: jeżeli kryterium dochodowe w rodzinie ucznia nie przekracza 456,- zł miesięcznie/osobę lub uczeń jest niepełnosprawny zapoznaj się z warunkami przyznania środków na zakup podręczników na rok szkolny 2013/14.

W tym roku  programem będą objęci uczniowie rozpoczynający edukację szkolną w:

• klasach 1-3 i klasie 5 szkoły podstawowej, klasie 2 szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum.

W 2013 r. programem będą objęci także uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkół dla dzieci i młodzieży - podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, techników uzupełniających oraz szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Dofinansowanie zakupu podręczników w roku 2013 będzie wynosić:

1) dla uczniów klasy II szkoły ponadgimnazjalnej: liceum ogólnokształcącego i technikum;

2) dla uczniów klasy V ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasy V ogólnokształcącej
szkoły sztuk pięknych, klasy II liceum plastycznego oraz klasy VIII ogólnokształcącej szkoły baletowej;
3) dla uczniów niepełnosprawnych: liceum ogólnokształcącego, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, liceum plastycznego, klas VII-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, klasy III liceum profilowanego,  technikum oraz klasy III technikum uzupełniającego

445 zł

Wnioski na wyprawkę szkolną 2013 należy złożyć w szkole, do której uczęszcza uczeń w terminie ustalonym przez Burmistrza Miasta Brzeg - do 5 września 2013 roku.

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników na rok szkolny 2013/2014 w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w roku 2013 "Wyprawka szkolna"

Informacja dotycząca dofinansowania zakupu podręczników szkolnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 roku - "Wyprawka szkolna"

Do każdego wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów netto (z potrąconym podatkiem oraz składkami ZUS pracownika).