Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
<< Sie 2017 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Reklama
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 sierpnia 2013 11:45

   Dnia 28 czerwca 2013 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych oraz drugich. Za przygotowanie wydarzenia odpowiedzialni byli uczniowie klas pierwszych pod opieką nauczycieli wychowawców.

   Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, podczas której przy honorowej asyście pocztu sztandarowego dyrektor szkoły mgr Małgorzata Dyminczuk podsumowała kończący się właśnie rok szkolny 2012/2013. Podkreślono, ze rok ten obfitował w wiele wydarzeń i sukcesów. Wśród nich warto wymienić bardzo dobry wynik uzyskany na egzaminie maturalnym przez tegorocznych maturzystów, finalistkę olimpiady historycznej na szczeblu ogólnopolskim (uczennica Magdalena Joniec z klasy 3a, prowadzona przez mgr J. Jakubowa) oraz wyższą niż w latach ubiegłych liczbę uczniów nagrodzonych tytułem „wzorowego ucznia” lub „prymusa”. Średnie za wyniki w nauce uzyskiwane przez poszczególne klasy również przewyższyły te z lat ubiegłych. W związku z tym, nie dziwi fakt, że kolejna część uroczystości kiedy przyszedł czas na nagrodzenie uczniów za trud i wysiłek włożony w mijającym roku szkolnym trwała nieco dłużej niż zwykle. Nagrodzeni zostali:

Klasa 1a
Aleksandra Matusik – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, uzyskanie tytułu "Prymusa szkoły" ze średnią 5,05
Magdalena Małecka – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ze średnią 4,83
Justyna Soppa – za 100% frekwencję w roku szkolnym 2012/2013

Klasa 1b
Michalak Aleksandra – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, uzyskanie tytułu "Prymusa szkoły" ze średnią 5,22
Adam Wrzeszczyński – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, uzyskanie tytułu "Prymusa szkoły" ze średnią 5,22
Marta Gil – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, uzyskanie tytułu "Prymusa szkoły"
Patrycja Petrus – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, uzyskanie tytułu "Prymusa szkoły"
Dominika Brodzińska – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Patrycja Chrabąszcz – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Kamila Krzyśków – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Aleksandra Soroka – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Karolina Sitak – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie

Klasa 1c
Dominika Baran – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, uzyskanie tytułu "Prymusa szkoły" ze średnią 4,94
Iwona Bachula – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ze średnią 4,94
Nagroda i dyplom dla uczennicy klasy I c - Martyny Zagórskiej za zajęcie I miejsca w szkole w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA (nagroda ufundowana przez organizatorów konkursu)

Klasa 2a
Kinga Krężel – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, uzyskanie tytułu „Prymusa szkoły” ze średnią 5,40 oraz duże zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły.
Martyna Górecka – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, uzyskanie tytułu „Prymusa szkoły” ze średnią 5,13 oraz duże zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły.
Ewa Januszek – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ze średnią 4,80 oraz duże zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły.
Anna Wójcik – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ze średnią 4,80 oraz duże zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły.

Klasa 2d
Maciej Hejduk – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ze średnią 4,75 oraz duże zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły.
Gabriela Kawiak – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ze średnią 5, 00 oraz duże zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły.
Kaja Obierzyńska – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ze średnią 4,75

Za zaangażowanie w pracę Teatru "Aneks" wyróżnienie otrzymują:
- Krystian Bernacki IIa,
- Tomasz Dylak IId,
- Aleksandra Hajdun Ib,
- Karolina Skarżyńska Ib.

Za sukces w szkolnym konkursie ortograficznym "Z ortografią na ty":
- I miejsce- Paulina Zarucka Ia,
- II miejsce- Aleksandra Michalak Ib, Maciej Hejduk IId, Paulo Soboń Ib,
- II miejsce- Ewa Nowakowska Ib

Za pracę w "Wolontariacie matematycznym" - pomoc w nauce przedmiotów ścisłych dzieciom z Domu Dziecka w Brzegu:
Kaja Obierzyńska, Katarzyna Żółtaniecka, (klasa 2d) oraz z klasy 2c Karolina Bajor i Katarzyna Michalak

Za postawę gotowości niesienia pomocy i radości dzieciom z brzeskiego domu dziecka działając w wolontariacie przy warszawskiej fundacji "Świat na TAK":
Martyna Górecka, Klaudia Krzyśków, Żaneta Stępień, Magdalena Pałka, Agnieszka Stec

Za I miejsce w turnieju wiedzy o uzależnieniach
Krzysztof Kopij

Za I miejsce w I etapie Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, Teoretycznej i Stosowanej
Maria Sudak

Wyróżnienie w konkursie dotyczącym rozwoju osobistego pod hasłem "Mój bohater"
Dawid Niezgoda

Za reprezentowanie szkoły w konkursach sportowych z sukcesami:
Małgorzata Kawula, Piotr Pączek, Wojciech Krawców

Ponadto dużą grupę nagrodzonych stanowili uczniowie zaangażowani w prace na rzecz Szkolnego Koła Caritas. W trakcie całego roku szkolnego angażowali się oni w wiele zadań, wśród których wyróżnić można:

1. Zbiórka żywności zorganizowana przez firmę Marko w Brzegu we współpracy z Bankiem Żywności –wrzesień 2012; zbiórka żywności zorganizowana przez firmę Marko w Brzegu we współpracy z „Caritas” parafii Podwyższenia Krzyża św. w Brzegu - Grudzień 2012; zbiórka żywności zorganizowana przez firmę Marko w Brzegu we współpracy z „Caritas” parafii Podwyższenia Krzyża św. w Brzegu - marzec 2013
2. Przygotowanie oprawy liturgii mszy św. i upominków dla chorych z racji święta św. Wincentego – patrona Ubogich we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Miłosierdzia 25 wrzesień 2012
3. Zbiórka żywności zorganizowana przez SKC we współpracy z „Caritas” parafii Podwyższenia Krzyża św. w Brzegu- grudzień 2012
4. Przygotowanie paczek i życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych oraz ich rozniesienie i odwiedzenie 100 osób starszych i chorych do których co miesiąc przychodzi Kapłan z Komunią św. w każdym miesiącu na terenie parafii Podwyższenia Krzyża św. i parafii św. Mikołaja - grudzień 2012
5. Pantomima z okazji Dnia Papieskiego – kościół Podwyższenia Krzyża św. kościół św. Mikołaja, kaplica św. Jadwigi - październik 2012
6. Pantomima w czasie rekolekcji wielkopostnych – kościół Podwyższenia Krzyża św. kościół św. Mikołaja, kościół Miłosierdzia Bożego, szkoła – marzec 2013
7. Ewangelizacja uliczna ”Miłość cię znajdzie” i pantomima–łaska i grzech w życiu człowieka - czerwiec 2013
8. Pantomima „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada” podczas pielgrzymki dla nauczycieli województwa dolnośląskiego z okazji Dnia Edukacji w Sobótce - październik 2012
9. Ofiaruj miłość „Caritas” przygotowanie piernikowych serduszek i ciast na kiermasz z racji Walentynek- luty 2013
10. Akcja szlachetna Paczka - grudzień 2012
11. Jasełka na Boże Narodzenie - grudzień 2012
12. Zbiorki przyborów szkolnych wśród uczniów naszej szkoły, które zostały przeznaczone dla dzieci z rodzin wielodzietnych - wrzesień 2012
13. Zbiórka „Złotówka dla św. Mikołaja przeznaczona dla Caritas Diecezji wrocławskiej na pomoc materialną dzieciom, które są bez mamy i taty - grudzień 2012
14. Zbiórka nakrętek – cały rok
15. Wakacje z wartościami – sierpień 2012

A oto wyróżnieni i docenieni za swoją pracę uczniowie:

kl I a
Bernacka Klaudia, Chodak Konrad, Kowalska Klaudia, Kubów Justyna, Linkowska Sylwia, Małecka Magdalena, Sienkiewicz Aleksandra, Sudak Maria, Szwed Karolina, Tracz Patryk, Wawryk Przemyslaw, Widziak Kamila, Zarucka Paulina, Zatoń Katarzyna

kl I b
Baca Paulina, Bąk Gabriela, Bogdan Marta, Brodzińska Dominika, Chrabąszcz Patrycja, Czajkowska Monika, Dziedziul Katarzyna, Dziwak Michał, Gil Marta, Hajdun Aleksandra, Kampa Mateusz, Kawarska Martyna, Krzyśków Kamila, Mazur Grzegorz, Michalak Aleksandra, Mrozowska Aleksandra, Nowakowska Ewa, Skarżynska Karolina, Soboń Paulo, Świetochowska Kinga, Świtniewska Natalia, Wanio Patrycja, Adam Wrzeszczyński

kl. I c
Florczuk Małgorzata, Jakubów Michał, Klimek Justyna, Kubicka Klaudia, Kusowska Paulina, Łopusiewicz Piotr, Macek Arkadiusz, Mycer Michał, Pochwała Paulina, Rudnik Aleksandra, Świder Małgorzata, Wójciak Szymon, Zagórska Martyna

kl. II a
Bernacki Krystian, Bilewicz Karolina, Dyda Sebastian, Januszek Ewa, Konieczko Mariusz, Kownacka Klaudia, Kozimor Daria, Krężel Kinga, Łopuszańska Aleksandra, Niezgoda Dawid, Pałka Magdalena, Perzyński Łukasz, Sikora Małgorzata, Stec Agnieszka, Stępień Żaneta, Wątroba Patrycja, Winnicka Kinga, Wójcik Anna

kl. II b
Bagińska Agata, Horowski Aleksander, Komendzińska Magdalena, Kozłowska Justyna, Krawców Wojciech, Mroczkowska Marta, Piasecka Agata, Rosół Beata, Szpak Kamila, Wołkowski Dawid

kl. II c
Colard Paulina, Elżbieciak Adrian, Jachowicz Szymon, Kotala Anna, Lemieszczak Natalia, Pawlicki Konrad, Paziuk Małgorzata, Pączek Piotr, Sondej Natalia, Stefańska Natalia

kl. II d
Dylak Tomasz, Golonka Patryk, Humnicka Kamila, Kowalska Marta, Luby Aleksandra, Maciążek Marta

Całość uroczystości zwieńczył występ artystyczny. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne jak i aktorskie, które zgromadzonych wprawiły w miły wakacyjny nastrój. Wakacje należą się wszystkim. Do zobaczenia więc we wrześniu.



Więcej zdjęć w dziale "Galerie zdjęć".