<< Wrz 2017 >>
Wybory władz Samorządu Uczniowskiego w I LO 2013
poniedziałek, 07 października 2013 19:40

Wybory władz Samorządu Uczniowskiego w I Liceum Ogólnokształcącym 2013

30 września 2013 roku ustępujący zarząd Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu zorganizował wybory, dzięki którym uczniowie I LO mieli możliwość wyboru nowych, uczniowskich władz naszej szkoły. Wybory zostały zorganizowane w ramach działań Centrum Edukacji Obywatelskiej (akcja „Samorządy mają głos"), a ich celem (poza wyborem nowych uczniowskich władz szkoły) była również edukacja młodych obywateli naszego społeczeństwa na temat procedur państwa demokratycznego, a także zdobycie wiedzy, jak należy prawidłowo i świadomie głosować.

W skład komisji wyborczej, czuwającej nad prawidłowym przebiegiem wyborów, wchodziły uczennice klasy III „a": Martyna Górecka, Ewa Januszek i Kinga Krężel.
Nad całością projektu czuwał Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Wojciech Wolak.
Warto wspomnieć, iż po raz kolejny byliśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną w naszym powiecie, która wzięła udział w kampanii CEO.

Poniżej przedstawiamy dwie tabele ilustrujące wybory w naszej szkole. Pierwsza dotyczy frekwencji (większa jak przed rokiem), druga zaś przedstawia szczegółowe wyniki i miejsca poszczególnych kandydatów.

Liczba osób uprawnionych - 327

KLIMEK Justyna

II C

V

Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego I LO w Brzegu został więc Adam Wrzeszczyński (kl. II „b"), zaś jego zastępcą Martyna Morela (kl. I „a"). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej współpracy z gronem pedagogicznym oraz społecznością uczniowską I LO w najbliższym roku szkolnym 2013/2014.

Autor: mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)