<< Kwi 2017 >>
1718192223
Polsko-niemiecka wymiana młodzieży
niedziela, 13 października 2013 14:10

„Możliwość poznania rówieśników z innych krajów jest dla młodych ludzi wspaniałym doświadczeniem, które wzbogaca osobiście, wytycza kierunki na dalsze życie.”

Wymiana młodzieży ze szkołą Jungmannschule w Eckernförde w Landzie Schleswig-Holstein należy już do tradycji. W tym roku pobyt naszej młodzieży odbywał się w dniach od 25 września do 3 października Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Ekonomicznego w Brzegu mieszkali w rodzinnych domach niemieckich koleżanek i kolegów w Eckernförde.

W trakcie pobytu uczestnicy poznawali wzajemnie tradycje, historie i kulturę swoich krajów, uczestniczyli w różnych projektach oraz brali udział w zajęciach szkolnych. Były organizowane ciekawe wycieczki. Zwiedziliśmy Lubekę, miasto marcepana i nie tylko, słuchaliśmy w Hamburgu zabawnych opowiastek kapitana statku w czasie rejsu po Łabie, a we Flensburgu, w mieście położonym blisko granicy z Danią, w tamtejszym muzeum „Phänomenta” przeprowadzaliśmy pod kierunkiem „młodych naukowców” interesujące eksperymenty fizyczne, matematyczne i muzyczne.

Był to także czas przeprowadzania ciekawych rozmów w różnych językach, poznawania interesujących osób i nawiązywania nowych przyjaźni. Pobyt w Landzie Schleswig-Holstein obfitował w nowe doświadczenia oraz poznawanie różnych ciekawych miejsc. Było atrakcyjnie a czasami nawet wesoło i zabawnie. Opiekunami tegorocznego wyjazdu były mgr Anna Karbowska i dr Karina Grobbel-Paprotna. Do zobaczenia za rok!