<< Lis 2017 >>
Edukacja filmowa w liceum
wtorek, 29 października 2013 16:41

Edukacja filmowa w liceum

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, w którym uczestniczą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Seanse odbywają się w kinach w 40 miastach w Polsce. Nauczyciele wybierają dla swoich uczniów określony folder z programem i harmonogramem spotkań i od października do czerwca raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina na film. Przed seansem ma miejsce krótka prezentacja multimedialna, na której przedstawione jest dane zagadnienie dotyczące filmu.

Pierwszy seans dla uczniów w Brzegu odbył się 17 października 2013 roku w Brzeskim Centrum Kultury. Film "W lepszym świecie" duńskiej reżyserki Susanne Bier podejmował problem konfliktu wartości, roli rodziców w życiu dziecka, barier w komunikacji międzyludzkiej. Film wywołał na uczniach duże wrażenie i sprowokował do przemyśleń w nawiązaniu do własnych doświadczeń. Nie był on łatwy w odbiorze, jednak polecam go ze względu na świetną grę aktorską oraz ciekawą tematykę.

Film został doceniony na arenie międzynarodowej, o czym świadczy Oskar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 2011 roku oraz Złoty Glob w 2011 roku za najlepszy film zagraniczny.

Maria Sudak klasa II a