<< Paź 2017 >>
Ojczyzna-polszczyzna- niecodzienny wykład dla uczniów I LO
poniedziałek, 02 grudnia 2013 15:37

Ojczyzna-polszczyzna- niecodzienny wykład dla uczniów I LO

Wyjazdy na wykłady w ramach współpracami z wyższymi uczelniami stały się codziennością w I LO. W zeszłym tygodniu 27 listopada uczniowie klasy I b i I c pod opieką polonistek Agnieszki Krzywańskiej i Grażyny Woźniak oraz wychowawczyni Anny Królak i pana Andrzeja Jędrzejki uczestniczyli w takiej formie zdobywania wiedzy. Młodzież wzięła udział w spotkaniu z prof. Janem Miodkiem, językoznawcą, autorem wielu poradników poprawnościowych oraz gwiazdą programu telewizyjnego ,,Ojczyzna- polszczyzna”. Tematem wykładu były skróty i skrótowce. Pan profesor w przystępny sposób wyjaśniał zawiłości współczesnego języka polskiego, odwołując się do przykładów z codziennego życia. Namawiał słuchaczy do dbania o poprawną polszczyznę, jako naszego wspólnego dobra.

Organizatorem i pomysłodawcą wycieczki był p. Andrzej Jędrzejko.

Autor: G. Woźniak
Autor zdjęć: A. Jędrzejko