<< Kwi 2017 >>
Szachiści jadą na zawody wojewódzkie
czwartek, 05 grudnia 2013 21:05

Szachiści jadą na zawody wojewódzkie

Dnia 21 listopada 2013 roku odbyły się drużynowe zawody powiatowe w szachy. I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu wygrało ten turniej po zaciekłej walce z II LO w Brzegu i LO w Grodkowie.

&nbspW zawodach wystartowało 6 drużyn reprezentujących 6 szkół, a mianowicie: LO 2 Brzeg, ZSB Brzeg, ZSZ Brzeg, Technikum Ekonomiczne w Brzegu, LO Grodków oraz LO 1 Brzeg. W każdej drużynie znajdowało się 3 chłopców i 1 dziewczyna. Każda ekipa spotkała się z każdą. Jedna partia trwała 15 minut. Rozgrywki trwały około 3 godzin. Już po pierwszych partiach rywalizacja została podzielona na dwa obozy ekip – wygrywających i przegrywających. Wśród tych pierwszych znajdowało się LO 1 Brzeg, LO 2 Brzeg i LO Grodków. Różnica między pierwszą grupą reprezentacji a drugą z każdym meczem powiększała się. Przed ostatnim meczem na czele utrzymywała się drużyna z I LO w Brzegu z dorobkiem 7 punktów. Tuż za nimi plasowali się uczniowie z liceum w Grodkowie zdobywając 6 punktów. Na 3 miejscu byli uczniowie z II LO w Brzegu – 5 punktów. W ostatniej konfrontacji miał odbyć się mecz „na szczycie”. Pełni motywacji gracze z Grodkowa postawili wszystko na jedną kartę i zaryzykowali agresywną grą na początku. Jednak spokojnie grający przeciwnicy ze „Starego Ogólniaka” doskonale bronili się przed atakiem rywala. Po niedługim czasie sytuacja odwróciła się i szybko licealiści z Grodkowa zaczęli tracić „grunt pod nogami”. W rezultacie reprezentanci I LO w Brzegu pokonali Grodkowian 3-1 i wygrali cały turniej.

&nbspZawodnicy I LO w składzie: Kaja Obierzyńska, Adrian Janeczek, David Hanrahan i Jan Żyrek z opiekunem p. Andrzejem Jędrzejko, pojadą reprezentować nasz powiat na Półfinałach Wojewódzkich 2 grudnia. Miejmy nadzieję, że tam zajmą również świetną lokatę i dostaną się do Finałów Wojewódzkich.