<< Kwi 2017 >>
1718192223
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w "Starym Ogólniaku"
piątek, 06 grudnia 2013 07:07

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w „Starym Ogólniaku”

25 listopada 2013 roku w naszej szkole (Okręg wyborczy nr 1) odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Brzegu. W szranki stanęła piątka kandydatów. Byli to: Aleksandra Makłowicz (kl. I „b”), Robert Kuziel (kl. I „b”), Adam Wrzeszczyński (kl. II „b”), Aleksandra Mrozowska (kl. II „b”) i Marta Borkowska (kl. II „c”). Każda szkoła (w sumie było ich 9) ma w MRM trzy miejsca. W skład komisji wyborczej, czuwającej nad prawidłowym przebiegiem wyborów, wchodziły uczennice klasy III „a”: Kinga Krężel, Martyna Górecka, Ewa Januszek i Sylwia Gocławska.

Nad całością projektu czuwał Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Wojciech Wolak.

Podstawowym celem wyborów było, oczywiście poza wybraniem nowych członków MRM, edukowanie młodych obywateli naszego społeczeństwa na temat procedur państwa demokratycznego, a także zdobycie wiedzy, jak należy prawidłowo i świadomie głosować.

Wybory odbyły się w godzinach 8.00 – 12.30 i w ich wyniku członkami Młodzieżowej Rady Miasta Brzegu zostali Marta Borkowska, Robert Kuziel i Adam Wrzeszczyński.

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)