<< Cze 2017 >>
Julian Tuwim w Publicznym Przedszkolu nr 7
wtorek, 31 grudnia 2013 07:35

Julian Tuwim w Publicznym Przedszkolu nr 7

Tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu stała się współpraca z brzeskimi przedszkolami. W tym roku szkolnym licealiści odwiedzają Przedszkole Integracyjne nr 7 w Brzegu. Dnia 25 listopada 2013 r. po raz kolejny klasa III "a", pod opieką mgr Agnieszki Krzywańskiej, wystąpiła przed maluchami z przedszkola. Tym razem czytaliśmy dzieciom wiersze Juliana Tuwima, gdyż zbliża się do końca ustanowiony przez Sejm RP rok tego poety. Zaopatrzeni we własnoręcznie wykonane rekwizyty, m.in. kolorowy pociąg, wyruszyliśmy do placówki.

Dzieciom szczególnie przypadły do gustu nasze przebrania. Kiedy zaproponowaliśmy maluchom wspólny występ, bardzo chętnie się na to zgodziły. Zaangażowaliśmy je więc do przedstawienia wiersza "Rzepka". Pojawił się także sam poeta, zagrany przez jednego z aktorów. Pod koniec występu zaprosił on dzieci do wspólnej zabawy w pociąg. „Lokomotywa” wykonana przy dźwiękach muzyki wprawiła dzieci i licealistów w dobre humory i w takim nastroju pożegnaliśmy przedszkolaków.

Martyna Górecka, klasa III „a”