<< Lis 2017 >>
Uczennica I LO w Brzegu stypendystką premiera RP
środa, 01 stycznia 2014 19:32

Uczennica I LO w Brzegu stypendystką premiera RP

Najlepsi opolscy uczniowie i absolwenci po raz kolejny zostali uhonorowani stypendiami. Dnia 10 grudnia 2013 roku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Uroczystość miała miejsce w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina.

Laureatką I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu została Kinga Krężel, uczennica klasy trzeciej o nachyleniu humanistycznym. Dyplomy wręczali opolski kurator oświaty, Halina Bilik oraz wicewojewoda opolski, Antoni Jastrzembski.

- To wy jesteście naszymi orłami – mówiła Halina Bilik, opolska kurator. Z kolei obecny na gali ks. bp. Andrzej Czaja podkreślił: – Jesteście wartością tej opolskiej ziemi.

Stypendia przyznano za wybitne wyniki w nauce oraz sukcesy na olimpiadach przedmiotowych i w innych dziedzinach.