Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Sportowe podsumowanie I semestru roku szk. 2013/2014
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 lutego 2014 06:45

Sportowe podsumowanie I semestru roku szk. 2013/2014

   Zarówno koniec roku kalendarzowego jak i początek nowego, to gorący czas rozgrywek międzyszkolnych w różnych dyscyplinach sportu. Jak co roku uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą we wszystkich organizowanych w tym czasie zawodach.

   Od początku roku szkolnego czekaliśmy na dyscypliny związane z piłką nożną ze względu na nową klasę. Chłopcy spisali się na medal wygrywając zawody powiatowe zarówno na murawie jak i na hali. Młodość i chęci pierwszaków bardzo dobrze zgrały się z doświadczeniem i wysokim poziomem zawodników trzecich klas co w końcowym efekcie przyniosło naszej szkole dwa 1. miejsca. Drużyna z hali zagrała półfinały w Oleśnie zajmując tam wysokie drugie miejsce przegrywając jedynie z gospodarzami turnieju. Z niecierpliwością czekamy na rozgrywki półfinału wojewódzkiego na trawie, który zostanie rozegrany w kwietniu w Prudniku. Drużyna występowała w składzie: Michał Dylewicz, Krystian Kozina, Sebastian Drozd, Gracjan Hryncyszyn, Patryk Wielopolski, Adrian Janeczek, Adam Gutwiński, Wojciech Krawców, Kajetan Jedlecki, Kamil Szymkowiak, Karol Koziar, Jakub Nowak, Maciej Hejduk, Piotr Pączek,Grzegorz Sawicki.

   Sukcesy piłkarzy nożnych nie były jedynymi, które odnotowali na swoim koncie uczniowie I Liceum.

   W grudniu rozegrane zostały zawody w szachach drużynowych, w których zajęliśmy 1 miejsce na szczeblu powiatowym oraz 3 miejsce w zawodach półfinału wojewódzkiego – drużyna występowała w składzie: Dawid Hanrahan I c, Jan Żyrek I c, Adrian Janeczek I a i Kaja Obierzyńska III d. Ze względu na młody wiek zawodników liczymy, że w następnych latach będzie tylko lepiej.

   W styczniu rozegrane zostały powiatowe zawody tenisa stołowego w grze pojedynczej i podwójnej. Podobnie jak w tamtym roku zawody wygrała Małgorzata Kawula awansując tym samym do półfinału wojewódzkiego. Oprócz tego Daniel Gawlik zajął II miejsce, a Mateusz Patrzałek VI miejsce oraz w grze deblowej – I miejsce M. Kawula, Agnieszka Łazor i II miejsce Daniel Gawlik, Mateusz Patrzałek. Życzymy powodzenia w półfinałach.

   Również w styczniu rozegrane zostały zawody powiatowe w siatkówce chłopców, które wygrali nasi uczniowie pokonując w finale zespół ZSE a po drodze zespół z Grodkowa. Czekamy na zawody półfinałowe w Nysie. Drużyna występowała w składzie: Piotr Łopusiewicz, Krzysztof Telwak, Michał Mycer, Adam Wrzeszczyński, Krystian Kozina, Sebastian Drozd, Wojciech Krawców , Piotr Pączek.

   W ciągu całego semestru nasi uczniowie uczestniczyli w wielu innych zawodach w różnych dyscyplinach co w punktacji ogólnej szkół ponadgimnazjalnych daje nam na chwilę obecną pierwsze miejsce w Powiecie - oby tak się skończyło.

Ze sportowym pozdrowieniem