Piłsudski też grał w szachy
Wpisany przez Administrator
środa, 02 kwietnia 2014 14:36

Relacja z turnieju szachowego

W środę 19 marca 2014 roku w PG nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Brzegu odbył się IV Wiosenny Turniej „Piłsudski też grał w szachy”. Walczyło w nim indywidualnie 30 szachistów. Rywalizacja została podzielona na 7 rund rozgrywanych systemem szwajcarskim. Z każdej szkoły mogło wystartować maksymalnie 3 uczestników. Faworytem był Przemysław Jędrzejewski i wytrzymał tę rolę wygrywając ostatecznie turniej. Kolejne miejsca zajęli Miłosz Świerk i Mikołaj Piróg. Tuż za podium miejsce zajął reprezentant naszego liceum – Jan Żyrek. Na szóstym miejscu zawody zakończył Dawid Hanrahan, a na 17 miejscu uplasował się Michał Sobieraj. Wszyscy chodzą do klasy Ic. Klasyfikacja pierwszej „10” prezentuje się następująco: