<< Cze 2017 >>
Finał wojewódzkiego konkursu językowego "Pokaż nam język"
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 05:55

Uczniowie ILO w finale wojewódzkim konkursu językowego "Pokaż nam język"

27.03.2014r. grupa uczniów ILO (Ewelina Piech kl. 3a, Aleksandra Soroka kl. 2b, Martyna Morela kl. 1a, Karolina Mikulec kl. 1c oraz Grzegorz Winiarski kl. 1c) pod opieką mgr A. Sobutki brała udział w wyjeździe do Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, gdzie odbył się etap wojewódzki ww. konkursu z języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru składającego się z 99 pytań oraz jednego pytania otwartego. Test sprawdzał nie tylko znajomość języka obcego ale także znajomość kultury kraju, którego językiem się interesują. Na podstawie napisanego testu wyłoniono po pięciu kandydatów z obydwu języków, którzy brali udział w debacie. Atrakcją przygotowaną przez organizatorów konkursu był wykład gościa specjalnego Kevin'a Aiston'a "Polska widziana oczami obcokrajowca".

Poziom konkursu był bardzo wysoki i chociaż uczniowie naszej szkoły nie zakwalifikowali się do dalszego etapu konkursu, to i tak jest to duży sukces, gdyż byli jedynymi reprezentantami Powiatu Brzeskiego na tym konkursie.

Trzymamy kciuki by wyniki w przyszłym roku były jeszcze lepsze. Powodzenia!

tekst: mgr Anna Sobutka