<< Lip 2017 >>
Rekrutacja w systemie Vulcan
niedziela, 18 maja 2014 19:51

Rekrutacja w systemie Vulcan – jak postawić pierwsze kroki?

Zapraszamy gimnazjalistów (kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych) do zapoznania się z kursem przedstawiającym proces zakładania konta, wyboru szkół i klas oraz przygotowania podania do druku w systemie Vulcan. W pierwszej kolejności uruchamiamy przeglądarkę internetową i wpisujemy adres: https://opolskie.edu.com.pl/Kandydat

Po poprawnym wpisaniu adresu url do przeglądarki, lub po kliknięciu powyższych linków powinna nam otworzyć się strona, za pomocą której dokonamy rejestracji kandydata do szkoły ponadgimnazjalnej w systemie KSEON Optivum. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz je założyć. Niezbędny do tego będzie twój numer PESEL.

Następnie wypełniamy wszystkie pola wymagane przez system.

• Najpierw podaj informacje o swoim gimnazjum oraz o preferowanych językach, jakich chcesz się uczyć.
  • W drugim i trzecim kroku podaj dane osobowe swoje i rodziców.

• W czwartym kroku wybierz szkoły i klasy do których chcesz kandydować.

• W piątym kroku wydrukuj wniosek, który należy zanieść do wskazanej szkoły.

Tutaj też poznasz swój login (identyfikator w systemie). Zapamiętaj go (zapisz w telefonie, skopiuj do notatnika i zapisz na pulpicie, wydrukuj itp). Będzie Ci on potrzeby w dalszym etapie rekrutacji.

Od tego momentu twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane w Systemie. Wydrukowane jedno podanie i musisz zanieść do pierwszej wskazanej szkoły na podaniu, która jednocześnie odpowiada za rozpatrzenie Twojego podania.

Drukujemy podanie łącznie z potwierdzeniem dla kandydata (istnieje możliwość wydruku dokumentów w szkole, jeśli dostarczysz je na zewnętrznych nośnikach pamięci takich jak pendrive).

Pamiętaj o papierowej teczce na gumkę lub wiązanej, gdzie przechowywane będą twoje dokumenty na czas rekrutacji.

Po zaakceptowaniu zgłoszenia przez szkołę, w odpowiednim miejscu otrzymasz potwierdzenie w postaci pieczątki oraz podpisu.

Pamiętaj o potwierdzeniu każdego z trzech etapów (złożenie podania, złożenie kopii dokumentów, złożenie oryginałów). Dla własnego spokoju warto sprawdzić zaakceptowane przez szkołę zgłoszenie poprzez ponowne zalogowanie się do systemu.

Drogi Kandydacie pamiętaj, że sam zdecydujesz, do których szkół i oddziałów (klas) będziesz kandydował.To, czy zostaniesz zakwalifikowany do jednej z tych szkół będzie zależało przede wszystkim od liczby Twoich punktów, jakie uzyskasz za Swoje oceny i szczególne osiągnięcia, choć równie ważnym jest odpowiednio długa lista wybranych klas oraz przemyślany sposób jej ułożenia W trakcie rekrutacji wszystkie informacje dotyczące Ciebie, będą umieszczane na stronie Twojego osobistego konta. Czytaj je uważnie!

Informacje te pomogą Ci prawidłowo zrealizować formalności związane z przyjęciem do szkoły ponadgimnazjalnej. Powodzenia w rekrutacji. Wszelkie nasuwające się Wam pytania i wątpliwości śmiało kierujcie na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pytajcie telefonicznie w sekretariacie I LO: 77 416 36 25

Stary...jesteś w dobrych rękach!