Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Stary - to nie do wiary!
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 czerwca 2014 15:52

Stary - to nie do wiary! Jesteś w dobrych rękach

Dzień otwartych drzwi w super szkole

    Niezapomniany i pełen wrażeń okazał się 23 maja, który był w I LO w Brzegu ,,dniem otwartych drzwi" dla gimnazjalistów, wybierających teraz szkołę średnią. Każdy doskonale wie, że jest to bardzo ważna decyzja w życiu i aby ją ułatwić nauczyciele i uczniowie I LO przygotowali bardzo ciekawy program. Do naszej szkoły przybyło wielu kandydatów chcących zapoznać się bogata ofertą edukacyjną placówki. Przyszli pierwszoklasiści rozpoczynali spotkanie z nowa szkołą od prezentacji multimedialnej w auli. Pod kierunkiem pani dyrektor Małgorzaty Dyminczuk, p. Beaty Kozickiej, p. Michała Szkudlarka uczniowie, Aleksandra Mrozowska, Alicja Kopczyńska, Dawid Hanrahan i Maciej Łukaszewicz, prezentowali poszczególne nachylenia i planowane klasy. W przyszłym roku szkolnym 2014/2015 mają powstać nachylenia typowo akademickie, takie jak: matematyczno-fizyczne, biologiczno-chemiczne, prawno-humanistyczne albo, dla uczniów o bardziej sprecyzowanych zainteresowaniach, językowe, matematyczno-geograficzne, matematyczno-chemiczne czy humanistyczno-medialne.

   Dużym zainteresowaniem cieszyła się klasa sportowa z piłką nożną chłopców i koszykówką dziewczyn. Uczęszczający do tej klasy mają dziesięć godzin dodatkowych treningów na stadionie miejskim z wykwalifikowanym trenerem, korzystają z lekcji na basenie, z posiłków regeneracyjnych i masażu sportowego. Po roku funkcjonowania tej klasy pod patronatem OPZPN (Opolskiego Związku Piłki Nożnej) drużyna osiągnęła pierwsze znaczące sukcesy.   Uczniowie poinformowali również, ze jesteśmy jedyną szkołą w powiecie i w województwie, która już w drugim półroczu pierwszej klasy pozwala wybrać uczniom fakultety. Dzięki temu młodzież uczy się tylko tych przedmiotów, które będzie zdawać na maturze. O skuteczności takiej formy nauczania świadczą wysokie wyniki osiągane na egzaminie dojrzałości, zarówno z przedmiotów podstawowych jak i rozszerzonych.

   Ponadto I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu jest nowoczesną szkołą z tradycjami, a ze względu na wysoki poziom kształcenia, wielu laureatów olimpiad i konkursów oraz wysoki wynik matur jako jedyna szkoła w powiecie została ujęta w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu ,,Perspektyw" najlepszych liceów Polsce i uhonorowana Srebrną Tarczą. To bardzo ważne wyróżnienie, bo należy pamiętać, że dobrze zdana matura, która jest jednym z kryteriów tego rankingu, otwiera drogę na wymarzone studia i pozwala odnieść sukces. Prezentację ubarwiły występy szkolnych artystów. Zaśpiewały: Martyna Kawarska, Ewelina Regner, Aleksandra Makłowicz, na gitarze elektrycznej zagrała Dagmara Walczyńska. Widownię rozśmieszyli swoim występem - parodią zespołu Ich Troje, Konrad Chodak, Katarzyna Zatoń i Patryk Tracz.   Po zakończenia spotkania w auli goście udali się do poszczególnych gabinetów, w których nauczyciele i uczniowie przygotowali krótkie prezentacje na temat kół zainteresowań działających w szkole. Były to m. in. koło dziennikarskie i gazeta internetowa StaryNews (p.Grażyna Woźniak, p. Agnieszka Krzywańska) - jego działalność przedstawił Wojciech Medyk, koło teatralne - ,,Aneks" ( p. Beata Kruczek), reprezentowane przez Helenę Śliwę, Paulinę Furtak, Annę Wendlińską, Patrycję Dobrawską, Aleksandrę Mazurek, koło fotograficzne Szklane Oko (p. Michał Szkudlarek), przedstawione przez Alę Kopczyńską i Aleksandrę Matusik. Młodzież biorąca udział w tych zajęciach prezentowała swoje osiągnięcia w konkursach recytatorskich i literackich, tutaj o swojej poezji i sukcesach na tym polu opowiadała Dominika Brodzińska. Projekty medialne, w których bierze udział nasza szkoła, m. in. projekt Era Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, zaprezentowali Konrad Chodak i Patryk Tracz. Goście zmierzyli się również ortografią polską, pisząc dyktando oraz obejrzeli wystawę fotograficzną.   Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z biologii, chemii i fizyki, przeprowadzane przez uczniów pod bacznym okiem pani Grażyny Lechki, pani Anny Górnickiej i pani Anety Łojowskiej. Tutaj mieli okazje wykazać się umiejętnościami Dawid Hanrahan, Jagoda Gabor, Grzegorz Wiśniewski, Gabriela Pasternak, Ilona Nalewaj, Rafał Koliweszka, Jan Żyrek. Dla przybyłych gimnazjalistów przedstawiono propozycję lekcji z języka angielskiego - panie Anna Karbowska i Agnieszka Hebda-Grabowska i języka niemieckiego p. Anna Sobutka i p. Karina Paprotna-Grobbel. Uczestniczyli w nich uczniowie: Aleksandra Majewska, Paskal Ostern, Piotr Łopusiewicz, Anna Tymków, Martyna Morela, W. Kłysz, Natalia Świerczek, Aleksandra Soroka.   Natomiast nauczyciele historii, pani Jadwiga Paszkowska i pan Janusz Jakubów, przedstawili zbiory zgromadzone w Izbie Pamięci Narodowej i zorganizowali i projekcję kronik filmowych z czasów PRL-u. W tych prezentacjach uczestniczyli Agnieszka Łazor, Kamila Tomaszewska, Marek Pyzowski.

   Okazało się, że uczniowie I LO w Brzegu to grono zżytych przyjaciół i kreatywnych, wspierających się osób. Poprzez swoje zaangażowanie pokazali, że warto należeć do tej społeczności.

   Myślimy, że dzień otwartych drzwi w I LO można uznać za niezwykle udany. Gimnazjaliści byli zainteresowani, zadawali pytania dotyczące zajęć dodatkowych, nachyleń kierunkowych, matury. Wielu z nich już teraz wyraziło chęć podjęcia nauki w naszej szkole. Mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi we wrześniu.

Koło dziennikarskie I LO oraz Teatr ,,Aneks" I LOWięcej zdjęć w dziale "Galerie zdjęć" oraz na stronie SKF "Szklane Oko". Zachęcamy do obejrzenia.