Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Kolejna polsko-niemiecka wymiana młodzieży
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 czerwca 2014 10:00

KOLEJNA POLSKO – NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY W I LO W BRZEGU

 

   „Możliwość poznania rówieśników z innych krajów jest dla wielu młodych ludzi wspaniałym doświadczeniem, które wzbogaca osobiście każdego uczestnika, a czasami nawet wytycza kierunki na jego dalsze życie.”

   Wymiana szkolna z Centrum Młodzieży "JUZ" w uzdrowiskowym mieście Bad Fallingbostel w Landzie Niedersachsen odbyła się w dniach od 27 maja do 2 czerwca 2014 roku. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego byli po raz pierwszy zakwaterowani w domkach letniskowych gospodarstwa agroturystycznego "Klint".

   W trakcie pobytu uczestnicy brali udział w zajęciach szkolnych, realizowali wiele projektów sportowych oraz poznawali różne metody pracy centrum młodzieżowego oraz jego ciekawe rozwiązania stosowane w pracy z młodzieżą w Republice Federalnej Niemiec.

   W czasie pobytu zostały zorganizowane liczne ciekawe wycieczki. Zwiedziliśmy Hannover,, stolicę Landu Niedersachsen, miasto znane nie tylko z Targów Hanowerskich, ale również ważny ośrodek produkcji samochodów i czekolady.

   W Parku „Serengeti” podziwialiśmy jak na „Safari” florę i faunę tego parku, z tym, że najbardziej zaciekawione nami były żyrafy, zebry i białe tygrysy.

   W największym parku rozrywki w Europie – „Heide Park” korzystaliśmy m. in. z linii kolejowej wykonanej całkowicie z drewna, została ona wykonana w 2003 roku i jest zapisana w księdze rekordów Guinnessa. Mile wspominamy także spływ kajakami po rzece Böhme oraz wspinaczkę górską w parku linowym w miejscowości Walsrode.

   Był to także czas przeprowadzania różnych ciekawych rozmów w opanowanych przez naszych uczniów obcych językach, poznawania interesujących osób oraz nawiązywania nowych kontaktów a nawet przyjaźni. Pobyt w Landzie Niedersachsen dostarczył nam nowe doświadczenia oraz poznawanie różnych nowych ciekawych miejsc we wspólnej Europie. Kolejne dni pobytu spędzaliśmy w atrakcyjny i interesujący sposób, a czasami bywało nawet dość wesoło i zabawnie. Organizatorami wyjazdu były: dr Karina Grobbel-Paprotna, mgr Anna Karbowska oraz Natalia Gąsiorek. Projekt został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży „Jugendwerk”.

Do zobaczenia za rok !