<< Lip 2017 >>
Mam Haka Na Raka 7 - podsumowanie
poniedziałek, 23 czerwca 2014 15:29
Kolejny finał ogólnopolskiego programu profilaktyki dla drużyn ze "Starego"

W dniu 6 czerwca 2014 roku w hali widowiskowo-sportowej Torwar w Warszawie odbyło się oficjalne podsumowanie ogólnopolskiego programu profilaktyki „Mam haka na raka”. W tegorocznej edycji dotyczącej chłoniaka naszą szkołę reprezentowały dwie pięcioosobowe drużyny z klasy drugiej o nachyleniu biologiczno-chemicznym:

Chłoniaczki, w składzie: Marta Bogdan, Kinga Świętochowska, Monika Czajkowska, Natalia Świerczek oraz Aleksandra Soroka

Drużyna Chłoniaczki na tzw. ściance.

Limforaki, w składzie: Adam Wrzeszczyński, Aleksandra Michalak, Marta Gil, Ewa Nowakowska i Natalia Świtniewska.

Drużyna Limforaki na tzw. ściance.

Obie drużyny w wyniku przeprowadzonych działań zakwalifikowały się do finału programu. Aby znaleźć się w gronie 80 finalistów musiały wykazać swoją wyższość nad ponad 600 zespołami z całej Polski. Ich działania lokalne tj. wykłady rówieśnicze, prelekcje, akcje prozdrowotne (organizacja Dnia Hakowicza) i pomysły na kampanie społeczne znalazły uznanie w oczach jury. W nagrodę uczniowie wzięli udział w uroczystej gali. Sam w niej udział był nie lada wyróżnieniem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wicepremier Janusz Piechociński, Wiceminister Zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Tadeusz Sławecki oraz dr Janusz Meder, Prezes Polskiej Unii Onkologii. Galę prowadzili Wojciech Jagielski (otwarcie gali wraz z występem zespołu "Poparzeni kawą 3") oraz Marta Kosakowska, znana jako Marika. W tak znamienitej oprawie dokonano ogłoszenia zwycięzcy.

Otwierający galę Marika oraz Wojciech Jagielski. Przemówienie Wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Przemówienie Prezesa Polskiej Unii Onkologii, Janusza Medera.

Wszyscy czekali na ten moment w dużym napięciu i z nadziejami. Zwycięzcą jednak mógł zostać tylko jeden zespół. W tegorocznej edycji uhonorowano Topolówkę Kontra Rak z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku za kampanię pod tytułem: „Przejrzyj chłoniaka”. Oto profesjonalna realizacja pomysłu koleżanek z Gdańska (kliknij na zdjęcie, by przejść do reklamy telewizyjnej).

Reklama telewizyjna dla tegorocznej kampanii.

Na pocieszenie, po ogłoszonym werdykcie wszyscy uczestnicy wzięli udział w oficjalnym obiedzie. A na deser zafundowano atrakcje artystyczne, czyli koncerty muzyczne w wykonaniu Mariki oraz Jacka "Mezo" Mejera wraz z gośćmi.

W konkursie, gdzie zwycięzcą jest tylko jedna drużyna, wszystkie inne mogą czuć pewien niedosyt. Chcemy, w związku z tym, zaprezentować Wam prace dwóch zespołów ze „Starego”, które dały im miejsce w ogólnopolskim finale. Sami oceńcie ich pomysły:

Chłoniaczki

Limforaki

Edycję 7 programu MHNR można więc zamknąć. Może niektórzy z Was natrafią w telewizji lub radio na reklamę dot. chłoniaka. Wtedy wiedzieć będziecie, że ich pomysłodawcami jest młodzież tak jak wy licealna.

P.S. - podczas wyjazdu odwiedziliśmy Instytut Chemii Przemysłowej w Warszawie, który przygotował wystawę pt. "Bodies Revealed" - zachęcamy wszystkich do jej obejrzenia. Naprawdę warto.