<< Wrz 2017 >>
Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego 2014
czwartek, 02 października 2014 14:40

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego 2014 w I LO w Brzegu

30 września 2014 roku ustępujący zarząd Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu zorganizował wybory, dzięki którym uczniowie I LO mieli możliwość wyboru nowych, uczniowskich władz naszej szkoły. Wybory zostały zorganizowane w ramach działań Centrum Edukacji Obywatelskiej (akcja „Samorządy mają głos”), a ich celem (poza wyborem nowych uczniowskich władz szkoły) była również edukacja młodych obywateli naszego społeczeństwa na temat procedur państwa demokratycznego, a także zdobycie wiedzy, jak należy prawidłowo i świadomie głosować.

W skład komisji wyborczej, czuwającej nad prawidłowym przebiegiem wyborów, wchodziły uczennice klasy III „b”: Marta Gil, Natalia Świerczek i Adam Wrzeszczyński.

Nad całością projektu czuwał Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Wojciech Wolak.

Warto wspomnieć, iż byliśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną w naszym powiecie, która wzięła udział w kampanii CEO (nie pierwszy raz zresztą).

Poniżej przedstawiamy dwie tabele ilustrujące wybory w naszej szkole. Pierwsza dotyczy frekwencji, druga zaś przedstawia szczegółowe wyniki i miejsca poszczególnych kandydatów.

Liczba osób uprawnionych

Wojciech MEDYK

II D

I

Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego I LO w Brzegu został więc Wojciech Medyk (kl. II „d”), zaś jego zastępcą Michela Pencz (kl. I „b”). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej współpracy z gronem pedagogicznym oraz społecznością uczniowską I LO w najbliższym roku szkolnym 2014/2015.

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)