<< Kwi 2017 >>
V Zjazd Szkolnych Kół Caritas
sobota, 04 października 2014 15:40
W sobotę 20.09.2014r. członkowie Szkolnego Koła „Caritas” wzięli udział w
V Zjeździe Szkolnych Kół Caritas we Wrocławiu.

Uroczystym rozpoczęciem była Msza Święta w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku, podczas której wspólnie głosiliśmy hasło „ bądźmy miłosierni”.

Następnie podczas wykładu uczniowie wzięli udział w krótkim kursie żeglugi śródlądowej, prowadzonym przez wrocławskiego kapitana. Było to przygotowanie do wyjątkowej atrakcji, która nas spotkała – rejs statkiem po Odrze. Podziwialiśmy piękno zarówno architektury jak i natury malowniczego Wrocławia. Niewątpliwie wiadomości uzyskane podczas kursu, będą przydatne w przyszłości. Pojęcia takie jak „ budowle hydrotechniczne, śluzowanie” już nie są nam obce.

Po rejsie czekał nas poczęstunek, podczas którego mieliśmy okazje zintegrować się z pozostałymi wolontariuszami Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Kolejną atrakcją było wspólne rozwiązywanie krzyżówki „Jubileuszówki”, której tytuł był upamiętnieniem 25-cio lecia Polskiego Stowarzyszenia „Caritas”. Wszystko odbywało się w przyjaznej, radosnej atmosferze. Wspólnie śpiewaliśmy chwaląc Boga, jednocząc się jako młodzież. Na zakończenie mieliśmy przyjemność wysłuchać przemówienia arcybiskupa Józefa Kupnego, który podziwia działalność wolontariuszy.

Wszyscy uczniowie otrzymali błogosławieństwo Boże na dalsze lata pracy oraz miłe upominki od Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Aleksandra Mrozowska, klasa III b