Naszą witrynę przegląda teraz 123 gości 
<< Mar 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Reklama
Matematyka to u nas podstawa
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 października 2014 17:44
Matematyka to u nas podstawa


   Już od początku obecnego roku szkolnego 2014/2015 uczniowie I LO w Brzegu wykazują się dużą aktywnością matematyczną. Spośród uczniów zainteresowanych tą dziedziną wyłoniono reprezentantów, którzy 19 września br. brali udział w rozgrywkach XIII Maratonu Matematycznego – organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski w ramach XVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Dwójka naszych uczniów: Dominka Baran z klasy III c oraz Jan Żyrek z klasy II c zakwalifikowali się do finałów zawodów. Gratulujemy!   4 października w Miękini odbył się XII Matematyczny Marsz na Orientację, w którym uczestnicy wykazywali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu matematyki oraz geografii, a także umiejętnościami strategicznymi. Imprezę tę organizuje co roku Uniwersytet Wrocławski. Najlepsza drużyna naszej szkoły zajęła 7 miejsce w licznie reprezentowanej kategorii szkół ponadgimnzajalnych. Gratulacje za wspaniały bieg połączony z rozwiązywaniem zadań matematycznych należą się: Dominice Baran (kl. III c), Dawidowi Hanrahanowi (kl. II c) oraz Patrykowi Wielopolskiemu (kl. IIc). Dziękujemy również pozostałym uczestnikom turnieju za godne reprezentowanie naszej szkoły.

   Tradycyjnie już kompletujemy drużynę, która będzie rywalizowała z innymi szkołami województwa opolskiego i dolnośląskiego w Meczach Matematycznych. Rozgrywki rozpoczynają się końcem listopada, a do tego czasu warto potrenować. W związku z tym w naszej szkole realizowana jest zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty w Opolu, innowacja matematyczna pod nazwą: „Trenuj z nami – rozwijanie zainteresowań matematycznych w rywalizacji grupowej”. Grupa uczniów doskonali swoje umiejętności matematyczne na zajęciach dodatkowych, pod okiem przeprowadzającej innowację nauczycielki I LO Sylwii Kownackiej.

   Współpraca z Uniwersytetem Wrocławskim w ramach organizowanych przez Uczelnię turniejów i konkursów rozwija zainteresowania uczniów, a przede wszystkim pomaga w zdobywaniu wiedzy, co znajduje potwierdzenie w wynikach uzyskiwanych przez uczniów zdających maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym.