<< Lip 2017 >>
Charytatywny „Stary”
niedziela, 01 marca 2015 20:00
Charytatywny „Stary”

Nie jest bogaty ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje

Szkolne Koło „Caritas” w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu 17 lutego zorganizowało koncert charytatywny dla Pawełka, ucznia pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu. Koncert miał na celu zebranie pieniędzy, przeznaczonych na kontynuowanie rehabilitacji chłopca. Oderwani od codziennych obowiązków uczniowie liceum chętnie wzięli udział w akcji, chcąc uczynić wspólnie coś dobrego.

Koncert odbywał się w dwóch turach, w czasie każdej z nich aula była wypełniona po brzegi. Wydarzenie rozpoczynała recytacja wiersza Kto ty jesteś? Polak mały w wykonaniu bohatera koncertu – Pawełka. Chłopiec ujął widownię swoją interpretacją tego znanego utworu. Następnie rodzice Pawła przedstawili nam ich sytuację rodzinną, jednocześnie dziękując wszystkim za okazaną pomoc.

Występujący uczniowie I LO śpiewali głównie piosenki o miłości, gdyż był to jednocześnie koncert walentynkowy. Kolejnych wykonawców zapowiadała Marta Gil. Występy rozpoczęła Marta Pawlak i rozgrzała publiczność swoim mocnym, rockowym wokalem. Umiejętnościami tanecznymi popisały się Michela Pencz, Natalia Ignaczak, Sylwia Twardowska, Inga Kiełtyka i Amanda Piszczek. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu Pauliny Kusowskiej, Martyny Kawarskiej Aleksandry Mrozowskiej, Eweliny Regner oraz Kamili Szkuty przy akompaniamencie Roberta Kuziela- gitara oraz Marty Domaradzkiej - skrzypce. Warto wspomnieć o tym, że większa część utworów była wykonywana na żywo. Podczas całego koncertu uczniom towarzyszyły prezentacje multimedialne pokazujące życie Pawła i jego rodziny oraz przybliżające ideę wolontariatu. Całość należy uznać za bardzo udaną, wszyscy uczniowie wychodzili z auli lekko ożywieni i gotowi do działania (w szkole przez cały rok mają miejsce różne wydarzenia kulturalne, by ubarwić życie szkolne, a utalentowanym uczniom umożliwić rozwój artystyczny).

Koncert wraz z uczniami przygotowały siostra Stanisława Homoncik i panie Anna Karbowska, Anna Królak i Grażyna Woźniak.

Wojciech Medyk
Koło dziennikarskie I LO