<< Lis 2017 >>
Mobilna szkoła języka niemieckiego w ILO w Brzegu
czwartek, 26 marca 2015 17:27

Mobilna szkoła języka niemieckiego w ILO w Brzegu

14 stycznia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu uczestniczyli w nietypowej lekcji języka niemieckiego. Szkołę, na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego Anny Sobutki, odwiedził Deutsch - Wagen - specjalny samochód podróżujący po Polsce w ramach projektu, którego celem jest promowanie języka naszych zachodnich sąsiadów.

Projekt Deutsch Wagen Tour realizowany jest w Polsce od 2009 roku, a jego głównym celem jest popularyzacja języka niemieckiego w Polsce. Sponsorami akcji są Instytut Goethego w Warszawie, Ambasada Niemiecka w Polsce oraz Volkswagen Poznań.
Dzięki temu projektowi dwie klasy ILO - kl. 1b i kl. 2d uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez lektora języka niemieckiego, który na koniec obdarował młodzież drobnymi upominkami.

Zajęcia w ramach tego projektu to przede wszystkim nauka przez zabawę: uczniowie bawili się chustą animacyjną, balonami, rozwiązywali rozmaite zadania, tańczyli i śpiewali. Oczywiście te zajęcia nie mogą w pełni zastąpić standardowych metod uczenia, ale stanowią doskonałe urozmaicenie lekcji oraz pobudzają motywację do nauki.

deutsch wagen tour