Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Keep calm and choose Stary!
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 czerwca 2015 12:52

Keep calm and choose Stary!

 

Dzień  26 maja 2015 roku był w I LO w Brzegu dniem otwartym dla gimnazjalistów.

 

Maj jest miesiącem wyborów, które mogą zadecydować o przyszłości młodych ludzi. Każdy doskonale wie, że decyzja o dalszej edukacji w szkole średniej jest  bardzo ważna w naszym życiu i powinniśmy się dobrze zastanowić  nad tym,  kim chcemy być.  

Uczniowie I LO z klas I i II przygotowali bardzo ciekawy program, ukazujący gimnazjalistom  „stary ogólniak”.  Do naszej szkoły przybyło  wielu kandydatów, pragnących bliżej poznać zarówno historię  I LO  jak i ofertę edukacyjną,  skierowaną właśnie do nich.

 

Dzień otwarty  rozpoczął  się ok. godz.  9.00 w  auli szkoły. Przyszli pierwszoklasiści zapoznali się z nachyleniami, jakie  oferuje nasza szkoła. Są to między innymi profile typowo akademickie: językowy, humanistyczno-medialny, humanistyczno-prawny, biologiczno-chemiczny, matematyczno-fizyczny oraz nowy profil medyczno-farmaceutyczny. Dużym zainteresowaniem cieszyła  się klasa sportowa ze specjalnością piłki nożnej chłopców. Spotkanie prowadzili Paulina Furtak oraz Maciej Wojciechowski.

 

Przyszli uczniowie mogli dowiedzieć się, że I LO w Brzegu jest nowoczesną szkołą z tradycjami. Ze względu na wysoki poziom kształcenia, jako jedyna szkoła w powiecie, została ujęta w Ogólnopolskim  Rankingu ,,Perpektyw” wśród najlepszych liceów w Polsce oraz przyznano jej certyfikat „Wiarygodnej Szkoły”. Nauczyciele dbają o poziom kształcenia, mając na uwadze to, że tylko dobrze zdana matura otwiera drogę na wymarzone studia, drogę kariery i sukcesu. Chwilę relaksu zapewnili uczniowie II D, Alicja Kopczyńska, Sylwia Parol oraz Wojciech Medyk w adaptacji jednego ze skeczy kabaretu Smile. Całość uświetnił swoim występem Bartek Lewandowski, prezentując pokaz iluzjonistyczny.

 

Po zakończeniu spotkania w auli, kandydaci rozeszli się w grupach do poszczególnych klas, w których nauczyciele i uczniowie przygotowywali dla nich prezentacje na różne tematy. Gimnazjalistom kółka zainteresowań w naszej szkole przybliżyli Paulina Furtak – Teatr „Aneks”, Wojciech Medyk, Sylwia Parol, Patrycja Dobrzańska,  Monika Lasota, Karolina Olszówka oraz Aleksandra Kawiak – gazeta internetowa „Stary News”. O kółku fotograficznym „Szklane Oko” opowiedziała Alicja Kopczyńska. Dużym zainteresowaniem cieszyły  się prezentacje  z przedmiotów ścisłych: chemii, fizyki i biologii. Uczniowie klas I i II pod kierunkiem nauczycieli przedstawili bardzo ciekawe pokazy i doświadczenia.

 

 

Koło dziennikarskie I LO – Aleksandra Kawiak

Zdjęcia: Alicja Kopczyńska, SKF "Szklane Oko"