<< Gru 2017 >>
192021222324
Salon Maturzystów 2015 - Wrocław
wtorek, 06 października 2015 20:23

W poniedziałek 28 września klasy trzecie wraz z wychowawcami pojechały trzema autokarami się na Salon Maturzystów, organizowany w jednym z budynków Politechniki Wrocławskiej. To spotkanie było dobrą okazją do tego, by obecni trzecioklasiści zapoznali się z zasadami oceniania arkuszy maturalnych. W przerwach pomiędzy wykładami uczniowie mogli wysłuchać oferty przybyłych na tegoroczny salon przedstawicieli uczelni, którzy w różny sposób zachęcali do kontynuowania nauki właśnie w ich szkole. Dodatkową atrakcją były liczne loterie, dające możliwość wygrania gadżetów przygotowanych przez szkoły wyższe z całego kraju. Każdy z wystawców posiadał ciekawe materiały promujące. Maturzyści mogli je zabrać ze sobą, aby lepiej poznać kierunki studiów, którymi się interesują. Uczestnicy wyjazdu, po wypełnieniu ankiety on-line, mogli również na miejscu odebrać informator maturalny, redagowany przez portal „Perspektywy”. Przyszli studenci byli zadowoleni z organizacji takiego wyjazdu i starali się wykorzystać tę okazję jak najpełniej.

Aleksandra Kawiak
koło dziennikarskie I LO