<< Lis 2017 >>
"Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie..."
wtorek, 27 października 2015 15:11
"Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję"

Jesteśmy jak karły, które wspinają się na ramiona olbrzymów,
by widzieć więcej od nich i dalej sięgać wzrokiem,
ale nie dlatego, że nasz wzrok jest bystrzejszy
lub wzrost słuszniejszy,
ale dlatego, iż to oni
dźwigają nas w górę i podnoszą o swoją całą gigantyczną wysokość.

Takim Olbrzymem Ducha, bez wątpienia był i pozostaje nadal, Jan Paweł II, dlatego młodzi lgnęli do Niego jak do ojca. Papież był dla nich wiarygodny, „nie ściemniał”. Doskonale wiedzieli, że Ojciec Święty wierzy w nich. Dlatego rzadko kontestowali jego trudną naukę i nie protestowali, kiedy stawiał im trudne wymagania.

Jan Paweł II przeszedł do historii Kościoła jako twórca Światowych Dni Młodzieży. Spotkania zawsze przepełnione były radością, miłością i modlitwą. Potrafił wlać w młode serca nadzieję na lepsze jutro, pokazać drogę, którą powinni kroczyć.

Po śmierci Jana Pawła II kontynuatorem pięknego dialogu Kościoła z młodymi i wielkim orędownikiem Światowych Dni Młodzieży stał się Benedykt XVI a potem papież Franciszek. On także ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się w 2016 roku w Krakowie w dniach 26-31 lipca pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Czujmy się zaproszeni do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Jan Paweł II niech nam będzie Przewodnikiem.

"Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję" - mówił umierający Jan Paweł II, gdy dowiedział się, że na plac św. Piotra przybyły rzesze młodych ludzi. Ostatnie słowa… To jak testament …. puenta… która spaja w całość wszystkie wypowiedziane wcześniej treści.

Te słowa świętego Jana Pawła II wypowiedziane do młodych, skłoniły społeczność uczniowską I LO do przygotowania uroczystego apelu w 37 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Apel przygotowali uczniowie kl.II c. Pięknym śpiewem ubogaciły go uczennice z kl. IIIb, IIa, Ic oraz Ie. Dziękujemy Wam.

Więcej zdjęć w dziale "Galerie zdjęć".