<< Wrz 2017 >>
Grzegorz Andruchów laureatem konkursu wojewódzkiego
niedziela, 13 grudnia 2015 15:46
Laureat Wojewódzkiego Konkursu o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie

4 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu odbył się finał XXI Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w konkursie reprezentował uczeń klasy 1c, Grzegorz Andruchów.

W konkursie wystartowali uczniowie z całego województwa wyłonieni w eliminacjach szkolnych i powiatowych. Wszyscy oni najpierw sprawdzali swoją wiedzę w teście pisemnym. Spośród uczestników wyłoniono finałową 10, 5 uczniów gimnazjów i 5 ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy przystąpili do konkursu na wzór teleturnieju 1 z 10.

Zakres pytań był bardzo szeroki, począwszy od praktycznych zachowań na przykład przy pracach ze zwierzętami, czy prawidłowych zachowań na drodze, po informacje z zakresu znajomości ustawy o KRUS. Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwała Loża Ekspertów w której zasiedli przedstawiciele OIP w Opolu, KRUS, Straży Pożarnej oraz Policji.

Grzegorz zaprezentował się bardzo dobrze i w wąskim finale zdobył ostatecznie trzecie miejsce. Gratulacje!