Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Coraz bliżej Święta, Mikołajki w I LO w Brzegu
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 stycznia 2016 16:43
Coraz bliżej Święta, Mikołajki w I LO w Brzegu

   Grudzień każdego roku jest magicznym czasem. Miesiąc ten od zawsze kojarzy się dużej części ludzkości z wydarzeniami mającymi według tradycji miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, czyli z Bożym Narodzeniem. Dla społeczności uczniowskich wielu szkół jest to okres związany z odpoczynkiem na łonie rodziny, refleksją na temat mijającego roku, a także poczynieniem pewnych planów na rok kolejny. Stało się już niemal tradycją, iż w grudniu każdego roku, Samorząd Uczniowski I LO w Brzegu wraz ze swoim opiekunem, mgr. Wojciechem Wolakiem, organizuje świąteczny Koncert Mikołajkowy.

   W tym roku nie mogło być inaczej – 11 XII 2015 roku klasy pierwsze, drugie i trzecie zostały zaproszone do udziału w przedświątecznej imprezie. Poza walorami artystycznymi ważne były również finanse naszej uczniowskiej społeczności – część wpływów z tegorocznej imprezy przeznaczono na działalność Szkolnego Koła „Caritas” oraz wsparcie Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu.

   Po przeprowadzeniu prób oraz przygotowaniu Auli do koncertu nastał wreszcie dzień, w którym nasze szkolne gwiazdy miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Repertuar związany był z tematyką świąteczną i poza obowiązkowymi hitami (np. „Last Christmas”) zawierał m.in. występ „naszego Davida Copperfielda”, czyli B. Lewandowskiego z klasy IIc. Ważne w całym przedsięwzięciu było to, iż obok ubiegłorocznych wykonawców, wzięli w nim udział także ci, którzy w 2014 roku nie mieli okazji się zaprezentować. Koncert poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego I LO w Brzegu Tomasz Kopczyński, a swój talent mieli okazję zaprezentować: A. Polańska, W. Bajraszewska, M. Zadorożny, W. Zieńczyk, D. Dobrowolski, D. Utratny (Ia), P. Oleszko (Ib), E. Laszkiewicz (Ic), J. Gadzińska (kl. Id), A. Soja, M. Makos (Ie), K. Szkuta (IIa), B. Maruda, D. Domański (IIc), R. Kuziel, E. Regner, M. Domaradzka (IIIb), J. Bendkowska, S. Parol, M. Pyzowski, W. Medyk, A. Kopczyńska, J. Mraczek, P. Furtak, A. Smolarczyk, A. Mazurek, M. Bider (IIId).

   Wszystkie aranżacje, przygotowane z sercem, nie ustępowały oryginalnym wykonaniom. Nad właściwą oprawą muzyczną czuwali K. Bajsarowicz i B. Wojtunik z klasy IIIb. Dekoracje zostały przygotowane przez M. Pencz i N. Ignatowicz – uczennice klasy IIb.

   Organizator koncertu pragnie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w imprezie, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu stworzono niesamowite widowisko. Autorem zdjęć jest p. Michał Szkudlarek oraz Katarzyna Palus z klasy 2b.

Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)