<< Lis 2017 >>
Wielkanocna pomoc bez granic
wtorek, 05 kwietnia 2016 06:04
Wielkanocna pomoc bez granic

Zgodnie z wieloletnią tradycją Szkolne Koło Caritas w I LO w Brzegu zorganizowało koncert charytatywny. Tym razem odbył się on w Wielką Środę. Hasło przewodnie koncertu brzmiało: ,,Misje uwrażliwiają na ubóstwo i potrzeby człowieka. Wyzwalają z egoizmu i wygodnictwa". Ksiądz Maszkowski, który jest jednym z pięciu polskich misjonarzy lazarystów, pracujących na ,,Czerwonej Wyspie" zwrócił się do wszystkich ludzi wrażliwych na krzywdę i biedę z apelem o wsparcie. Dlatego uczniowie i nauczyciele I LO postanowili pomóc i tym razem.

Trwający czterdzieści pięć minut koncert przyniósł niezapomniane wrażenia. Młodzi wykonawcy wzięli na warsztat znane utwory, których wspólnym tematem była miłość. Słowo wstępne wygłosiła Aleksandra Dutkiewicz, konferansjerkę prowadził Tomasz Kopczyński. Piosenki wykonały Joanna Gadzińska, Matra Pawlak, Marta Domaradzka, Kamila Szkuta, Anastazja Soja, akompaniament gitarowy zapewnił Robert Kuziel. Z wiązanką melodii disco polo wystąpił Maciej Kuliński. Koncert zakończył brawurowy występ kabaretu Bolek Band w składzie: Tomek Kopczyński, Bartosz Lewandowski, Dawid Dobrowolski, Michał Bider, Agnieszka Kołodziej, Klaudia Kwiatkowska, Martyna Leonowicz .Koncert był formą podziękowania dla tych wszystkich, którzy ofiarowali datki na ten cel.

Warto przypomnieć, że nasz szkoła od wielu lat pielęgnuje szlachetną ideę wolontariatu także poprzez rożne akcje podejmowane w ramach działań SK ,,Caritas". Opiekunem Koła jest siostra Stanisława Homoncik, z którą współpracuje przez zespól nauczycieli: A. Karbowska, A. Królak, A. Sobutka, G. Woźniak oraz wychowawcy.