<< Cze 2017 >>
I miesce dla ILO w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
wtorek, 26 kwietnia 2016 19:59
I miejsce dla ILO w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

Dnia 22.04.2016r. na terenie Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Brzegu. W konkursie wzięło udział 5 szkół ponadgimnazjalnych oraz 4 szkoły gimnazjalne.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań zamkniętych oraz odpowiednie zareagowanie i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym na czterech stacjach, na których były zaaranżowane różne zdarzenia, m.in. oparzenie fajerwerkami, atak astmy czy uraz kręgosłupa. Tutaj sprawdzana była nie tylko umiejętność udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, ale także umiejętność działania w zespole i kierowanie nim. Również w tej konkurencji uczennice poradziły sobie bardzo dobrze.

Zawodom towarzyszyły ogromne emocje, które na długo pozostaną w pamięci uczestników. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu, które zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego (odbędzie się on 28.05.2016r.) II miejsce w tej kategorii zdobył Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu i III miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu.

Warto nadmienić, że I Liceum Ogólnokształcące zajęło już w tym roku I miejsce w podobnych mistrzostwach organizowanych przez Zespół Szkół Medycznych w Brzegu. Uczennice wygrały wtedy dla szkoły nagrodę o wartości 3000 zł (fantom i defibrylator treningowy). Tym razem I Liceum Ogólnokształcące reprezentował zespół w składzie: Dagmara Jakubowska z kl. 2a, Emilia Gielczowska z kl. 2b, Agata Frańczuk z kl. 2b, Maria Wierny z kl. 2b oraz Patrycja Pogorzelska z kl. 1b. Uczennice otrzymały złoty puchar, dyplom oraz bony do sklepu sportowego. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Brzegu.

Zwycięski zespół do konkursu przygotowywały Panie: mgr Aleksandra Podlaha i mgr Anna Sobutka (Szkolny Opiekun PCK ILO Brzeg)