Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Szczęśliwej drogi już czas...
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 maja 2016 13:37
Szczęśliwej drogi już czas...   Jak co roku w maju nadszedł ten moment. Po trzech latach nauki mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu opuszczają tegoroczni maturzyści. Dnia 29 kwietnia 2016 roku w auli odbyło się uroczyste zakończenie roku klas trzecich. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Małgorzaty Dyminczuk, która przywitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli oraz naczelnika Wydziału Oświaty Pana Mariusza Bochenka, następnie podziękowała uczniom za spędzone razem trzy lata, a także życzyła powodzenia w dalszym życiu.

   Ważną częścią uroczystości było wręczenie nagród oraz wyróżnień. Poznaliśmy prymusów i uczniów, którzy wyróżniali się swoją wiedzą oraz umiejętnościami. Należy także wspomnieć, że w tym roku nasi maturzyści osiągnęli najwyższy wynik, jeśli chodzi o średnią ocen.

   Nagrody za świadectwa z wyróżnieniem oraz tytuł Prymusa I LO z rąk Pani Dyrektor otrzymali Paulina Zaryczańska, Aleksandra Makłowicz, Wojciech Selak, Dawid Hanrahan, Patryk Wielopolski, Jan Żyrek, Joanna Królak, Grzegorz Winiarski, a za świadectwa z wyróżnieniem Anna Kosztowniak i Aleksandra Małek. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne.

   Następnie uhonorowano nagrodami uczniów reprezentujących naszą szkołę w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Byli to: Aleksandra Makłowicz, Wojciech Selak, Dawid Hanrahan, Patryk Wielopolski, Jan Żyrek, Joanna Popowska, Krzysztof Słowiński, Kamila Tomaszewska, Paulina Furtak.

   Najlepszymi sportowcami I LO okazali się Adrian Janeczek, Sebastian Drozd, Michał Dylewicz, Justyna Podgórska, Daria Lipka, Anna Tymków, Anna Kosztowniak, Daniel Gawlik, Dawid Hanrahan, Jan Żyrek, Emilia Bereżańska. Doceniono również uczniów wyróżniających się zaangażowaniem w życie społeczne i artystyczne. Pan wicedyrektor Wojciech Wolak wręczył nagrody Natalii Szczepaniak, Aleksandrze Makłowicz, Roberowit Kuzielowi, Marcie Domaradzkiej, Gabrieli Pasternak, Paulinie Furtak, Oliwii Parol, Alicji Kopczyńskiej, Markowi Pyzowskiemu, Wojciechowi Medykowi i Emilii Bereżańskiej.

   Dyplomy za kreatywną i pełną zaangażowania pracę w Szkolnym Kole ,,Caritas" dla Kingi Bodniak, Karoliny Kucharskiej, Karoliny Majewskiej, Moniki Pregel, Mileny Latoń, Katarzyny Rudnik, Joanny Królak, Kamili Tomaszewskiej, Wojciecha Selaka i Roberta Kuziela wręczyła siostra Stanisława Homoncik.

   Uczniowie zostali również nagrodzeni za wysokie wyniki czytelnictwa i prowadzenie kroniki szkoły.

   Część artystyczna umiliła nauczycielom, uczniom i rodzicom to niecodzienne spotkanie. Goście uczniowie obejrzeli kilka zabawnych, muzycznych scenek, przedstawiających przygotowania do matur.

   W blasku fleszy na naszej uroczystości pojawili się niezwykli prowadzący - Brad Pitt (Maciej Wojciechowski) ze swoją partnerką - Angeliną Jolie (Michela Pencz). Jak się okazało, nie był to przypadek! Hollywoodzkie gwiazdy pojawiły się specjalnie, aby wręczyć Srebrne Jabłka. Otrzymali je uczniowie, którzy podczas tych trzech lat wykazali się nie tylko wysoką średnią, ale także innymi uzdolnieniami. Statuetkę odebrał m.in. największy macho, najlepszy fotograf, posiadaczka najdłuższych włosów i najlepsza para. Na zakończenie wszystkie klasy po kolei ustawiały się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

   Ogromne podziękowania należą się Agnieszce Kołodziej, która poprowadziła całe wydarzenie. Dawkę śmiechu zawdzięczamy panu woźnemu - w tej roli Tomasz Kopczyński, a także surowej nauczycielce matematyki - Adriannie Polańskiej. Udział wzięli także: Arkadiusz Kot, Aleksandra Woźniak, Natalia Stodoła, Roksana Olszewska, Kamila Szkuta, Justyna Mor, Bartek Jankowski, Kamil Błajda oraz Natalia Ignatowicz.

   Miejmy nadzieję, że maturzyści w tym roku przyniosą nam dużo chluby i złotą tarczę w rankingu Perspektyw 2017, a za kilka lat na zlocie absolwentów pojawi się prezydent Polski, a także osobistości świata nauki i mediów - czyli absolwenci naszej szkoły.Aleksandra Pawlik
Koło dziennikarskie I LO