<< Kwi 2018 >>
Projekt ,,Schronisko”
wtorek, 28 czerwca 2016 06:22
Projekt ,,Schronisko”

W ostatnich dniach roku szkolnego, już po wystawieniu ocen, gdy niektórzy z nas myśleli o wakacjach, udaliśmy się do brzeskiego schroniska.

Uczniowie klasy I b (medyczno-farmaceutycznej) naszej szkoły w miesiącach od marca do czerwca 2016 roku wzięli udział w szkolnym projekcie realizowanym w ramach lekcji z wiedzy o kulturze. W projekcie uczestniczyli: Agnieszka Skorupińska, Aleksandra Dutkiewicz, Julia Szymaniak, Wiktoria Gorczyca, Patrycja Pogorzelska, Wiktoria Dzięgała, Zuzanna Winiarska, Zuzanna Maryszczak, Irena Soroka, Agata Sowierszenko, Mateusz Barabasz, Michał Kadłubowski, Mateusz Mochniak. Naszym celem było uwrażliwienie ludzi na potrzeby i sytuację ,,braci mniejszych”. Odwiedziliśmy trzykrotnie mieszkańców brzeskiego przytuliska, które w międzyczasie zmieniło swój status na schronisko. Zebraliśmy karmę wśród uczniów naszej szkoły, kilkadziesiąt kilogramów mokrej i kilka kilogramów suchej oraz koce. W zbiórce pomogło nam Szkolne Koło Caritas, które od wielu lat współpracuje z brzeskim schroniskiem.