Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Wymiana z Eckernförde
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 czerwca 2016 16:17
WYMIANA Z ECKERNFÖRDE      Jak co roku grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu wzięła udział w wymianie do małego miasteczka w landzie Schleswig-Holstein, Eckernförde. Jest to miasto położone nad Morzem Małtyckim o bardzo malowniczych krajobrazach. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Agnieszka Kiełtyka i p. Anna Królak. Wycieczka zaczęła się 31 maja i trwała do 8 czerwca. Każdy z uczestników mieszkał w domu swojego partnera z Niemiec. Była to dobra okazja poznania kultury niemieckiej. Przez cały tydzień nie brakowało nam atrakcji, każdy dzień był zorganizowany inaczej, bardzo różnorodnie.

      Plan wymiany zawierał: wycieczkę do Flensburga, gdzie odwiedziliśmy centrum Phänomenta, do Lubeki – miasta słynnego z produkcji marcepanu i przechowywania win. Był to jeden z lepszych wyjazdów pod względem organizacyjnym. Byliśmy oprowadzani przez polską panią przewodnik, która wtajemniczyła nas w historię miasta. Następnym punktem planu był park linowy. Tutaj mogliśmy zmierzyć się ze swoimi lękami oraz sprawdzić samego siebie. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Nie mogło również zabraknąć rejsu statkiem po morzu północnym. Niektórzy z nas pierwszy raz w życiu zobaczyli foki. W weekend mieliśmy czas z rodziną, który spędzaliśmy inaczej, zależnie od planów domowników.

      W ostatni dzień naszej przygody odwiedziliśmy muzeum w mieście, po tym spotkaliśmy się w ratuszu z burmistrzem – Jörgiem Sibbelem. Podzieliliśmy się z nim naszymi wrażeniami, porównaliśmy zwyczaje w naszych krajach, dowiedzieliśmy się także o sytuacjo dotyczącej uchodźców, którzy są w Eckernförde.

      Podsumowując, wyjazd był jak najbardziej udany, poszerzyliśmy naszą wiedzę, umiejętności kontaktu z innymi oraz przełamaliśmy bariery językowe. Spędziliśmy tam niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Michela Pencz i Natalia Ignatowicz (I LO)