<< Lis 2017 >>
Jan Wyrzykowski na podium!
czwartek, 08 grudnia 2016 20:27
Jan Wyrzykowski na podium!

W tym roku trzecia edycja „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” dotyczyła, z uwagi na Paraolimpiadę w Rio, zmagań sportowców niepełnosprawnych. Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu, Jan Wyrzykowski, po kwalifikacji uzyskanej w etapie szkolnym awansował do finału ogólnopolskich zmagań, w których przyszło mu się zmierzyć z ponad 400 uczniami szkół ponadgimnazjalnych.

Wynik konkursu, który odbył się 30 listopada 2016 roku, był bardzo pomyślmy dla Jana - uplasował się na trzecim miejscu! W nagrodę na wiosnę pojedzie do Wolfsburga na mecz Bundesligi. Opiekunem ucznia był p. wicedyrektor Wojciech Wolak.

Ceremonia wręczenia nagród dla laureatów, ich opiekunów i szkół odbyła się 8 grudnia 2016 roku w Opolu i poprzedzona była spotkaniem z wybitnymi polskimi sportowcami startującymi na Igrzyskach Paraolimpijskich oraz ludźmi, którzy współtworzą sport ludzi niepełnosprawnych w Polsce. Wśród znamienitych gości należy wymienić m.in.: pana Łukasza Szeligę (prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego), panią Joannę Mendak (wielokrotna medalistka paraolimpijska w pływaniu), panią Barbarę Niewiedział (wielokrotna medalistka paraolimpijska w lekkoatletyce) i pana Jacka Gaworskiego (medalista paraolimpijski w szermierce na wózkach). W przyszłym roku postaramy się poprawić uzyskane miejsce.