Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
<< Mar 2021 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Reklama
Historyczny wyczyn „Starego” Ogólniaka
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:01
Historyczny wyczyn „Starego” Ogólniaka

    Miniony rok szkolny był dla całej społeczności I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu szczególnie owocny w osiągnięcia sportowe naszej młodzieży, czego dowodem były wyniki na wszystkich szczeblach szkolnej rywalizacji – powiatowym, wojewódzkim i centralnym.

    Po raz pierwszy w historii uczniowskiej rywalizacji na najwyższym poziomie „Stary” Ogólniak uplasował się na V miejscu wśród 62 szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa.

    Ukoronowaniem tego osiągnięcia była uroczystość, podczas której wręczono nagrody – 7 grudnia 2016 roku przedstawiciele szkoły – Anna Chmiel, Karolina Moszowska (koszykówka) oraz Anna Rychter (lekkoatletyka) wraz z p. wicedyrektorem Wojciechem Wolakiem uczestniczyli w Opolu w Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Opolskiego za rok szkolny 2015/2016, gdzie odebrali puchar i dyplom za zajęcie V miejsca w województwie.

    Oprócz wielu wygranych na arenie powiatu brzeskiego, które dały naszej szkole ogromną przewagę wśród powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w rankingu sportowym, to w województwie opolskim również zdobyliśmy cały „worek” medali. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za serce i wielką charyzmę, jaką wykazali się reprezentując i walcząc dla naszej szkoły o najwyższe laury.

    W miejscu tym należy podkreślić słuszność otwarcia oddziałów klas sportowych o profilu piłki nożnej i koszykówki. Liczymy więc na to, iż od tej pory, oprócz wysokiego poziomu nauczania, szkoła będzie umożliwiała również uzyskiwanie wysokich wyników sportowych.

    Poniżej lista tych, którzy swoją ciężką pracą, treningiem i zaangażowaniem trenerów, zdobywali najwyższe laury w wojewódzkich zmaganiach:

  • Marcin Mendak zdobył srebrny medal w indywidualnych biegach przełajowych,
  • Wiktoria Stala zdobyła złoty medal w biegu na 800 m,
  • Mateusz Sydor zdobył złoty medal w biegu na 800 m,
  • Maciej Wojciechowski zdobył srebrny medal w biegu na 800 metrów,
  • Jacek Multan i Agnieszka Łazor brali udział w finałach tenisa stołowego,
  • Agnieszka Łazor w parze z Darią Lipką zajęły drugie miejsce w turnieju tenisa stołowego (debel),
  • drużyna piłkarzy nożnych – medal brązowy na hali,
  • drużyna koszykarek – medal złoty i udział w mistrzostwach Polski (miejsce 10.),
  • drużyny siatkarzy i koszykarzy grały w półfinałach wojewódzkich.

 

Wojciech Wolak