Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Coraz bliżej Święta, czyli Koncert Mikołajkowy w I LO w Brzegu
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 grudnia 2016 12:45
Coraz bliżej Święta, czyli Koncert Mikołajkowy w I LO w Brzegu


    Grudzień każdego roku jest magicznym czasem. Miesiąc ten od zawsze kojarzy się dużej części ludzkości z wydarzeniami mającymi według tradycji miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, czyli z Bożym Narodzeniem. Dla społeczności uczniowskich wielu szkół jest to okres związany z odpoczynkiem w rodzinnym gronie, refleksją na temat mijającego roku, a także poczynieniem pewnych planów na rok kolejny. Stało się już niemal tradycją, iż w grudniu każdego roku, Samorząd Uczniowski I LO w Brzegu wraz ze swoim opiekunem, p. wicedyrektorem Wojciechem Wolakiem, organizuje świąteczny Koncert Mikołajkowy.

    W tym roku nie mogło być inaczej – 16 XII 2016 roku cała uczniowska społeczność została zaproszona do udziału w przedświątecznej imprezie. Poza walorami artystycznymi ważne były również finanse naszej uczniowskiej społeczności – część wpływów z tegorocznej imprezy przeznaczono na działalność Szkolnego Koła „Caritas”.

    Po przeprowadzeniu prób oraz przygotowaniu Auli do koncertu nastał wreszcie dzień, w którym nasze szkolne gwiazdy miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Repertuar związany był z tematyką świąteczną i poza obowiązkowymi hitami (np. „ Jingle bells rock”, „Let it snow”, czy też „Last Christmas”) zawierał m.in. występ naszego „Davida Copperfielda”, czyli B. Lewandowskiego z klasy IIIc.

    Ważne w całym przedsięwzięciu było to, iż obok ubiegłorocznych wykonawców, wzięli w nim udział także ci, którzy w 2015 roku nie mieli okazji się zaprezentować szkolnej publiczności, w tym m.in. przedstawiciele klas pierwszych. Koncert poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego I LO w Brzegu Tomasz Kopczyński – jak w zwykle w oryginalnym stylu (i stroju rzecz jasna), a swój talent mieli okazję zaprezentować: J. Czarnota (kl. Ia), P. Oleszko (IIb), J. Gadzińska, M. Makos, M. Bider, J. Staniszewski (kl. IId), K. Kołodziejczyk (IIe), A. Woźniak (IIIb), M. Pawlak (IIIc). Oprócz popisów wokalnych swój talent taneczny zaprezentowały: D. Talkowsk (Ic), K. Kwiatkowska (IIa), N. Ignatowicz i M. Pencz (obie z IIIb).

    Wszystkie aranżacje, przygotowane z sercem, nie ustępowały oryginalnym wykonaniom. Nad właściwą oprawą muzyczną czuwali K. Przybylski i P. Reszczyński z klasy IId. Dekoracje w tym roku zostały przygotowane przez S. Twardowską (IIIb) i D. Domańskiego (IIIc). Autorem zdjęć jest Nikola Mazur (Ib).

    Organizator koncertu pragnie w tym miejscu podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w imprezie, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu stworzono niesamowitą imprezę, wprowadzającą w klimat świąt.