<< Lis 2017 >>
ABSOLWENT PRZYSZEDŁ "Z POMOCĄ"
niedziela, 29 stycznia 2017 17:38
ABSOLWENT PRZYSZEDŁ "Z POMOCĄ"

Dnia 24.01.2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z ratownikiem medycznym OSP Owczary Panem Mateuszem Haczkiewiczem, który jest absolwentem naszej szkoły.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się nie tylko o pracy strażaków, z jakimi zdarzeniami spotykają się w swojej pracy, lecz także mieli okazję przymierzyć strój z całym ekwipunkiem, w którym strażacy wyjeżdżają do gaszenia pożarów.

Ważnym punktem spotkania było uzupełnienie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie wykonywali także resuscytację krążeniowo - oddechową (RKO) oraz korzystali z defibrylatora treningowego (AED).

Inicjatorkami spotkania były nauczycielki edukacji dla bezpieczeństwa: mgr Aleksandra Podlaha i mgr Anna Sobutka.

Serdeczne podziękowania dla OSP Owczary oraz Pana Mateusza Haczkiweicza za przeprowadzenie zajęć dla młodzieży ILO.