<< Cze 2017 >>
I miejsce ucznia I LO w Konkursie Wiedzy o Języku Polskim
czwartek, 20 kwietnia 2017 13:46
I miejsce ucznia I LO w Konkursie Wiedzy o Języku Polskim

Dnia 11 kwietnia 2017 r. w Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbył się drugi etap Konkursu Wiedzy o Języku Polskim, w którym zwyciężył uczeń naszej szkoły, Tobiasz Bednarek z klasy Ie. W pierwszej części konkursu, w której nasz uczeń zajął drugie miejsce, tracąc jedynie pół punktu do miejsca pierwszego, uczniowie pisali dyktando oraz test poprawności językowej, . Druga część polegała na wygłoszeniu przemówienia na wybrany przez siebie jeden z trzech tematów. Dla Tobiasza szczęśliwym tematem okazało się odniesienie do słów Ryszarda Kapuścińskiego - "Na szczytach nigdy nie jest ciepło. Wieją lodowate wichry, każdy stoi skulony i musi pilnować się, by sąsiad nie strącił go w przepaść.'' Główną nagrodą za pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych był indeks Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego, który otrzymał nasz uczeń. Do konkursu przygotowywała go pani Agnieszka Krzywańska.