<< Sie 2017 >>
Dziewczyny zdominowały Politechnikę Wrocławską
niedziela, 21 maja 2017 19:44
Dziewczyny zdominowały Politechnikę Wrocławską

Pod koniec marca odbyła się Ogólnopolska Akcja „Dziewczyny na Politechniki” promująca kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce. Oczywiście nie zabrakło również reprezentantek I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, które jako cel obrały Politechnikę Wrocławską.

W tym roku naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły z klas o profilu matematyczno-fizycznym. Uczennice miały szansę uczestniczyć w spotkaniach ze studentkami, odwiedzić laboratoria uczelni, poznać kariery wspaniałych kobiet-naukowczyń, inżynierek, badaczek i zainspirować się. Największą jednak atrakcją była przygotowana przez studentów, gra na terenie kampusu - Innowacja jest Kobietą!

Aby w niej uczestniczyć dziewczyny dobrały się w sześcioosobowe drużyny o wdzięcznych nazwach: Atomówki - klasa pierwsza, Dziewczyny Newtona - klasa druga, Chrobry Team - klasa trzecia. Podczas wielu ciekawych i rozmaitych zadań uczennice musiały wykazać się znajomością fizyki oraz wiedzy technicznej, a także umiejętnością logicznego myślenia. Wszystkie drużyny świetnie sobie poradziły, dając dowód swojej kreatywności oraz zdolności do pracy w grupie.

Nasza reprezentacja nie miała sobie równych, rozgramiając drużyny wrocławskie oraz inne z województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Miło nam się pochwalić tym, iż zdobyłyśmy dwa na trzy nagradzane miejsca. Trzecioklasistki z drużyny „Chrobry Team” zajęły drugie miejsce, natomiast drugoklasistki „Dziewczyny Newtona” zostały nagrodzone miejscem trzecim. Po otrzymaniu fantastycznych nagród ufundowanych przez Politechnikę Wrocławską dziewczęta wraz z organizatorką wyjazdu-nauczycielem fizyki - A. Łojowską powróciły do Brzegu. Jednak już dziś zapowiadają swój udział w przyszłorocznej edycji, wszak do zdobycia miejsce pierwsze:)

Opracowały: Dziewczyny Newtona