<< Wrz 2017 >>
„Stary… jesteś w dobrych rękach” – DZIEŃ OTWARTY W I LO W BRZEGU
czwartek, 08 czerwca 2017 07:15
„Stary… jesteś w dobrych rękach” – DZIEŃ OTWARTy W I LO W BRZEGU

25 maja 2017r. w progach I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego gościliśmy uczniów gimnazjów. Podczas Dnia Otwartego szkoła prezentowała swoją ofertę. W tym roku proponuje gimnazjalistom aż pięć nachyleń: humanistyczno-językowe, medyczno-farmaceutyczne, matematyczno-fizyczne, społeczno-prawne i psychologiczno-pedagogiczne (nowość).

I LO to szkoła, która od lat jest uwzględniana w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY (500 najlepszych liceów w Polsce) i przysługuje jej tytuł „Brązowej Szkoły 2017”.

Nasza szkoła jest kreatywna i takie kreatywne zajęcia mogli obserwować podczas Dnia Otwartego gimnazjaliści – ciekawe prezentacje, doświadczenia chemiczne, fizyczne, zabawy językowe, improwizowany pojedynek Adamem Mickiewicza z Juliuszem Słowackim, a do tego koncerty szkolnych zespołów i wokalistów.

W ramach Dnia Otwartego uczniowie mieli możliwość wejść do wnętrza aparatu fotograficznego. Jako aparatu użyto sali lekcyjnej, która została do tego przygotowana. W gabinecie panował mrok, a obiektyw stanowił otwór wycięty w czarnej folii zasłaniającej okno. Efekt był niesamowity. Na ścianach, suficie i na podłodze można było zobaczyć ruch drogowy na Rondzie Solidarności, pieszych i rowerzystów korzystających ze ścieżki rowerowej. To doświadczenie przekonało odwiedzających szkołę, że fotografia ma w sobie coś z magii.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja profilu matematyczno-fizycznego. W tym roku gimnazjalistów w progach klasy fizycznej powitała klasa 1d, która przygotowała ciekawe eksperymenty m.in. powolne spadanie, silnik homopolarny, magnetyczny pociąg. Gimnazjaliści mieli okazję sprawdzić swą wiedzę w zastosowaniu praktycznym. Najbardziej spektakularny efekt wywołały przedstawione hologramy, które wyglądały zjawiskowo. Podczas eksperymentów chemicznych uczniowie mieli możliwość zapoznania się z techniką laboratoryjną, którą zastosowano w pokazach, a co odważniejsi, sami mogli wykonać parę prostych ćwiczeń chemicznych. Na zajęciach z biologii uczniowie samodzielnie przygotowywali preparaty do badań wykonywanych za pomocą mikroskopów-można było „dotknąć wiedzy”, sprawdzić, zastosować i bawić się nauką, dlatego gimnazjaliści tak chętnie w nich uczestniczyli.

Jedną z wielu propozycji naszej szkoły była prezentacja stałej współpracy pomiędzy I LO w Brzegu a szkołą w Niemczech, w pięknej, nadmorskiej miejscowości Eckernförde (Schleswig-Holstein), co stwarza doskonałą okazję do sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności językowych. Innym atutem udziału w takim przedsięwzięciu jest poznanie nowych ludzi oraz ciekawych miejsc regionu Schleswig-Holstein – uczniowie obejrzeli je dzięki prezentacji multimedialnej. Przedstawiono również ofertę szkoły dotyczącą nauczania języków obcych (m.in. częste wyjazdy na wykłady do uczelni wyższych, spotkania z obcokrajowcami, udział w przedstawieniach teatralnych anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, udział w konkursach piosenki angielskiej).

Nie zabrakło także oferty dla humanistów – wyjazdy do teatrów, do kina (program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej), zajęcia teatralne, dziennikarskie, warsztaty dla twórców poezji i prozy, spotkania z ciekawymi ludźmi kultury oraz wycieczki edukacyjne.

Warto również wspomnieć o turnieju piłkarskim o Puchar Dyrektora I LO w Brzegu. Udział brali uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Brzegu, Gimnazjum nr 3 w Brzegu, Gimnazjum w Skarbimierzu oraz dwie drużyny złożone ze sportowców z UKS I LO Brzeg. W tym miejscu należy przypomnieć informację dotyczącą kontynuacji oddziałów z grupami sportowymi o profilu piłki nożnej i koszykówki – nasi uczniowie z wielkimi sukcesami reprezentują lokalną społeczność.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I LO w Brzegu pokazali, że wspólna praca może przynieść wymarzone efekty, zatem warto się rozwijać i poszerzać swoje zainteresowania, zwłaszcza, że w szkole funkcjonuje również kółko fotograficzne, teatralne i dziennikarskie, a poziom nauczania w I LO jest wysoki, co potwierdza renomowany „Ranking Perspektyw”.

Przyjdź – poznaj nowych ludzi i ciekawie spędzaj czas. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące nauki w I LO w Brzegu znajdują się na stronie szkoły: http://www.lo1brzeg.wodip.opole.pl

Galeria z dnia otwartego 2017.