<< Gru 2017 >>
I LO i ZSE w Brzegu gospodarzami VIII edycji Festiwalu Języka Niemieckiego
wtorek, 13 czerwca 2017 06:41
I LO i ZSE w Brzegu gospodarzami VIII edycji Festiwalu Języka Niemieckiego

Dnia 05.06.2017r. odbyła się VIII edycja Festiwalu Języka Niemieckiego.

Tym razem gospodarzami festiwalu były dwie szkoły: I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Brzeskiego Pan Maciej Stefański, Burmistrz Miasta Brzeg Pan Jerzy Wrębiak, oraz Polskie Stowarzyszenie Języka Niemieckiego.

W składzie jury zasiadły Panie: Małgorzata Stanowska (reprezentująca Starostwo Powiatowe), Pani Marta Elżbieciak (reprezentująca Urząd Miasta) oraz Pani Antonina Poczerewska (reprezentująca brzeski oddział PSNJN).

Zgłoszeni do konkursu uczniowie występowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.

Podczas występów można było obejrzeć sztuki teatralne, posłuchać recytacji oraz poezji śpiewanej. Celem imprezy była promocja języka i kultury naszego zachodniego sąsiada oraz popularyzacja nauczania języka niemieckiego.

Jak co roku festiwal cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży i tak w kategorii szkół gimnazjalnych można było obejrzeć aż 9 występów, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - 6 występów.

Tegorocznymi zwycięzcami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych są:

Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (poezja śpiewana)

Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (sztuka teatralna) oraz ex aequo Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu ( sztuka teatralna)