<< Sty 2018 >>
Wybory władz Samorządu Uczniowskiego
niedziela, 01 października 2017 17:12
Wybory władz Samorządu Uczniowskiego w I Liceum Ogólnokształcącym 2017

29 września 2017roku, tj. w piątek, zgodnie z harmonogramem działań CEO, o godzinie 8.00 lokal wyborczy w naszej szkole został otwarty, a członkowie komisji z niecierpliwością oczekiwali pierwszych głosujących. Nasi uczniowie mieli okazję oddać swój głos na każdej przerwie. Wybory trwały do godziny 12.30 – następnie członkinie komisji pod opieką Opiekuna Samorządu Uczniowskiego przystąpili do liczenia głosów i sporządzenia protokołu. Liczba osób biorących udział w głosowaniu wyniosła 60% uprawnionych do głosowania.

Wybory zostały zorganizowane w ramach działań Centrum Edukacji Obywatelskiej (akcja „Samorządy mają głos”), a ich celem (poza wyborem nowych uczniowskich władz szkoły) była również edukacja młodych obywateli naszego społeczeństwa na temat procedur państwa demokratycznego, a także zdobycie wiedzy, jak należy prawidłowo i świadomie głosować.

W skład komisji wyborczej, czuwającej nad prawidłowym przebiegiem wyborów, wchodziły uczennice klasy II „e”: Julia Buczkowska, Wiktoria Czajkowska, Marta Panek i Aleksandra Wójcik. Nad całością projektu czuwał Opiekun Samorządu Uczniowskiego p. wicedyrektor Wojciech Wolak.

Warto wspomnieć, iż po raz kolejny byliśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną w naszym powiecie, która wzięła udział w kampanii CEO.

Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego I LO w Brzegu został Bartosz Kamiński (kl. II „c”), zaś jego zastępcą Magdalena Szpetowska (kl. II „a”); szczegółowe wyniki znajdują się na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej i na gazetce SU I LO w Brzegu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej współpracy z gronem pedagogicznym oraz społecznością uczniowską I LO w najbliższym roku szkolnym 2017/2018.