<< Sty 2018 >>
ŚWIĘTO EDUKACJI W I LO W BRZEGU
środa, 18 października 2017 18:32
ŚWIĘTO EDUKACJI W I LO W BRZEGU

13 października 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Apel przygotowywany był w każdym najdrobniejszym szczególe przez uczniów i wychowawców klas drugich. Rozpoczął się od przemówienia pani Dyrektor Katarzyny Grochowskiej, która złożyła Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia z okazji ich święta, nawiązując do wspaniałej historii szkolnictwa Naszej Ojczyzny. Do życzeń dołączyli się także przedstawiciele Rady Rodziców.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez naszych kolegów z klas 2a, 2b, 2e i 3e. Wiersze, układy taneczne, piosenki polskich i zagranicznych artystów, pozwoliły wczuć się w jesienną atmosferę panującą za oknem. Wzruszające mowy przyszłych i byłych przewodniczących, muzyka i bajeczne dekoracje nie pozwalały nam nudzić się ani przez sekundę. Widzowie oglądali przygotowane przedstawienia z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy, składając swoim nauczycielom multum życzeń oraz kolorowych kwiatów.

Dzień zakończył się bardzo sympatycznie. Po apelu uczniowie w wyśmienitych nastrojach udali się do domu.

Kamila Hankus, klasa 2 „a”