<< Wrz 2018 >>
Poetyckie laury I LO Brzegu
niedziela, 22 października 2017 19:15
Poetyckie laury I LO Brzegu

11 października 2017 roku o godzinie 11:00 w Brzegu odbyła się XXVIII edycja Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich. Głównym punktem wydarzenia był Finał Zamkowego Turnieju Poetyckiego dla młodzieży opolskich szkół, w którym udział wzięły również dziewczęta z naszej szkoły. Konkursowi przewodzili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Brzegu, którzy oprócz konferansjerki zajęli się wspaniałą oprawą muzyczną. Jury turnieju składało się z najwybitniejszych i najbardziej doświadczonych poetów województwa opolskiego. Głównym tematem tegorocznej edycji była historia przyjaźni węgiersko-polskiej, o której z zaangażowaniem opowiadał Pan Janusz Wójcik.

Różnorodność prezentowanych wierszy była ogromna, młodzi poeci dotykali tematyki miłosnej, nierzadko również wojennej, a nawet znalazło się kilka utworów humorystycznych. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników nadszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Nie ulega wątpliwości, ze uczennice I LO w Brzegu spisały się na medal, zajmując miejsca na podium oraz wyróżnienia. Karolina Trubiewska może poszczycić się 1 miejscem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, Julia Buczkowska – 3 miejscem, natomiast Karolina Kochańska, Paulina Hain, Weronika Rodobolska oraz Weronika Klesyk otrzymały wyróżnienia. Turniej zakończył się dla wszystkich owocnie i z pewnością w przyszłym roku spodziewać się można wzmożonego zainteresowania młodych poetów tym konkursem.

Julia Buczkowska, klasa 2 „e”