<< Sty 2018 >>
Edukacja prozdrowotna w I LO
piątek, 27 października 2017 09:13

Edukacja prozdrowotna w I LO

Dnia 24 października 2017r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu, odbyło się spotkanie z dietetykiem Dawidem Dyminczukiem, zorganizowane przez nauczycieli Beatę Kozicką i Michała Szkudlarka. W spotkaniu brały udział klasy: 1b, 2b, 3b, 3c i 3d.

Głównymi tematami wykładu były Zasady Zdrowego Żywienia oraz Choroby Dietozależne. W bardzo ciekawy sposób z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz interesujących historii zaczerpniętych z doświadczenia zawodowego, została nam przybliżona wiedza o prowadzeniu zdrowego trybu życia. Dowiedzieliśmy się, że nie zależy on wyłącznie od dobrze dobranej diety, ale również od aktywności fizycznej i bezstresowej egzystencji człowieka. Prowadzący wykład przedstawił nam zaktualizowaną piramidę żywienia oraz przybliżył wiele ciekawostek dotyczących zdrowia. Uświadomiono nam m.in., że powinniśmy zaprzestać konsumpcji niektórych produktów, gdyż w znacznym stopniu mogą zagrażać naszemu zdrowiu i prowadzić do niebezpiecznych chorób.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie naszej szkoły zyskali świadomość jak zbilansowana dieta wpływa na nasze zdrowie i jak bardzo jest ono ważne.

Uczennice klasy 2b Magdalena Zalewska i Natalia Siedlecka