<< Wrz 2018 >>
poniedziałek, 27 listopada 2017 15:56
IX edycja Konkursu „Geo-Planeta” w I LO w Brzegu

O Konkursie

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny – „Geo – Planeta” przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy od wielu lat prowadzi wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych.

Celem Konkursu Geograficznego „Geo-Planeta” jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejscu i znaczeniu Polski na świecie (zarówno w aspekcie gospodarczym, jak też terytorialnym). Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. Wyróżnione szkoły zostaną uhonorowane dyplomami. Wszyscy uczestnicy, z każdej szkoły otrzymają dyplomy.

24 listopada 2017 r. uczniowie z klasy 1c, 2c, 2d, 2e, 3a, 3d i 3e rozwiązywali test konkursowy składający się z dwóch części: pytań z zakresu znajomości geografii Polski i świata (zgodnie z programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników) oraz zwięzłej części opisowej.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w marcu 2018 r.

Szkolny Organizator Konkursu: Aleksandra Podlaha