Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
I LO w Brzegu z wizytą w stolicy
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 listopada 2017 18:05
I LO w Brzegu z wizytą w stolicy

    W dniu 22 listopada 2017 roku fakultet z historii z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu wraz z opiekunami – Panią Katarzyną Grochowską i Panem Wojciechem Wolakiem odwiedził Warszawę. Program wycieczki zawierał odwiedziny Sejmu RP, Muzeum Chopina oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Przygoda rozpoczęła się bardzo wcześnie rano, gdyż nikt nie chciał być spóźniony tak ważnego dnia. Po sześciogodzinnej podróży autobusem wreszcie mogliśmy oglądać architekturę stolicy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie budynku Sejmu. Po obiekcie oprowadzał nas Pan poseł Paweł Grabowski, który później dołączył do obrad niższej izby polskiego parlamentu, które również mieliśmy przyjemność oglądać. Po pewnym czasie musieliśmy jednak ruszać dalej w drogę.

    Następnym punktem było Muzeum Chopina, jedno z najnowocześniejszych w Europie. Pani przewodnik oprowadzała naszą grupę po obiekcie, opowiadając o życiu i twórczości wybitnego polskiego kompozytora. Po wykładzie skorzystaliśmy z danego nam czasu wolnego i zwiedzaliśmy muzeum na własną rękę. Największym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne eksponaty oraz słuchawki, w których można było posłuchać dzieł Fryderyka Chopina.

    Ostatnim etapem podróży była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam poważny klimat wprawił każdego z nas w refleksyjny, nostalgiczny nastrój. Mogliśmy tam zobaczyć mnóstwo listów, odznak, broni oraz rzeczy codziennego użytku z okresu II wojny światowej, w tym głównie Powstania Warszawskiego. Odgłos bijącego serca, który odbija się echem w muzeum, najbardziej utkwił w pamięci uczestnikom wyjazdu. Wszyscy zmęczeni, lecz bardzo szczęśliwi powróciliśmy do starego, dobrego Brzegu. Mamy nadzieję na więcej tak urozmaiconych, pełnych atrakcji wycieczek w przyszłości.

Julia Buczkowska